Uraženého Pána Boha si udobřil jarní střelec L. Červinka

13. 4. 2013

Jediný tým, proti kterému fotbalisté Červených Janovic ztratili na podzim body za remízu 2:2, se jim postavil v prvním jarním domácím utkání, které přilákalo do hlediště nezvykle početnou diváckou návštěvu.

sobota 13. dubna 2013 od 16.30 hodin
Červené Janovice – Zbraslavice B 1:0 (0:0)

Červené Janovice – Zbraslavice B 1:0 (0:0). Foto: Jana VyčítalováZ pohledu lídra tabulky IV. třídy to mohlo být přivítání velkolepé, neboť krátce po výkopu se do dvou vyložených šancí postupně dostali J. Červinka a hlavičkující J. Švorc, ovšem skóre se kupodivu nezměnilo.

Když svou příležitost nevyužil ani R. Vavřina, začal vystrkovat „růžky“ i soupeř, a to hlavně díky nebezpečným rohovým kopům. Po jednom z nich musel brankář M. Valenta ukázat, že je mužem na svém místě a svůj celek, na jehož kopačky se postupem času začala vkrádat nervozita a nepřesnosti, podržel.

„Kdyby to pravidla dovolovala, po první půli bych musel vystřídat celý tým,“ hněval se o poločasové přestávce červenojanovický trenér Stanislav Daněk a nemohl uvěřit tomu, co týden s totožnou sestavou udělal, protože v Soběšíně byl z kombinační hry svých svěřenců nadšený. „Asi jsme v úvodu zápasu urazili Pána Boha,“ připomněl ještě první dvě obrovské šance proti neposílené zbraslavické rezervě (áčko ve stejné době hrálo utkání okresního přeboru v Lorci se Spartou Kutná Hora B a brankou D. Šindeláře zvítězilo 1:0).

Také ve druhém poločase hosté úspěšně odolávali ztečím domácího kolektivu, který si vytvořil stálou územní převahu. K čistému štítu jim pomohl i odmávnutý údajný ofsajd při gólu R. Vavřiny. Když už se většina diváků a možná i hráčů pomalu smiřovala s bezbrankovou remízou, přišel v 83. minutě rozhodující okamžik.

Tíhu zodpovědnosti vzal u pravé lajny na sebe J. Švorc, prosadil se přes tři protihráče a prudkým centrem po zemi vyzval ke skórování L. Červinku. Jarní střelec stál uvnitř malého vápna, kde měl, nastavil správně kopačku a nezadržitelně rozvlnil síť.

O to radostněji se pak červenojanovických fotbalistům při sledování derby pražských „S“ zapíjela Laura Vavřinová, jež se předsedovi oddílu kopané narodila v pondělí 25. března.

Branka: L. Červinka. Rozhodčí: Z. Linhart (Kolín).

Č. Janovice: M. Valenta - L. Hájek, V. Bouma, T. Filip, B. Laudát - L. Červinka, F. Zoufalý, J. Švorc, R. Vavřina - J. Víta, J. Červinka. Střídali: M. Liberský, J. Hájek. Připraveni byli: T. Dvořák, R. Houdek. Trenér: S. Daněk.

Příští zápas: Zruč n. S. B - Č. Janovice (sobota 20. dubna od 17.00 hodin).

Ostatní výsledky zápasů 17. kola IV. třídy, sk B: Miskovice - Zbýšov B 2:1, Štrampouch - Zruč nad Sázavou 0:0, Suchdol C - Malešov B 0:3, Malín B - Nepoměřice 3:3, Křesetice B - Soběšín 3:1. (lh)