Už při pohledu na tabulku bylo jasné, že výhra je povinností

6. 10. 2012

Minutou ticha za bývalého předsedu Sokola Červené Janovice a jednoho ze zakladatelů oddílu kopané Pavla Menšíka, který zemřel 27. září ve věku sedmdesáti let, začalo utkání prvního a posledního týmu tabulky.

sobota 6. října od 16.00 hodin
Červené Janovice - Zbýšov B 4:0 (2:0)

Sokol Červené Janovice - TJ Zbýšov B 4:0 (2:0). Foto: Jana VyčítalováRozdílné postavení obou mužstev ještě umocňovala skutečnost, že zbýšovské áčko hrálo ve stejný čas v Lorci duel okresního přeboru s kutnohorskou rezervou (mimochodem také se jednalo o souboj celků z opačných pólů tabulky s výsledkem 6:1 pro domácí), a tak bylo nejspíš všem jasné, že jakýkoliv výsledek než výhra Červených Janovic by byl obrovské překvapení.

Očekávaný scénář se začal naplňovat, i když ta správná jiskra domácímu týmu v první půli chyběla. Favorit sice měl územní převahu, ovšem do poločasové přestávky mohl být rád alespoň za dva góly: od rohového praporku centrovaný míč z kopačky L. Červinky skončil ve 13. minutě k překvapení všech aktérů na hřišti v síti a v 45. minutě po faulu zbýšovského brankáře na J. Švorce proměnil penaltu R. Vavřina.

„Hrajete takovou tužku, kterou jste ještě nehráli v žádném zápase,“ v kabině se hodně zlobil na své svěřence červenojanovický trenér Stanislav Daněk, protože postrádal zejména přesnou kombinaci a proměňování šancí.

K obratu k lepšímu došlo až po změně stran, kdy domácí útočili z kopce a navíc po větru. Z pohledu červenojanovického týmu přibylo povedených přihrávek, fotbal se hrál líbivější, ale s koncovkou byli někteří hráči pořád ještě na štíru. Z mnoha šancí tak přišly k duhu alespoň další dvě branky, když nejdříve F. Zoufalý našel v 63. minutě skulinu mezi tyčkou a brankářem, čímž zakončil svůj rychlý protiútok z poloviny hřiště, a v 70. minutě R. Vavřina mazácky rozvlnil síť počtvrté.

„Moc pozitivních věcí jsem v utkání neviděl, ale potěšilo mě, že jsme to odehráli bez inkasované branky. Čtvrtá nula ze sedmi zápasů, to je docela dobrá vizitka obranné činnosti celého mužstva,“ řekl kouč Červených Janovic Stanislav Daněk a kapitán týmu Josef Víta na to zareagoval: „Dneska bychom si museli dát gól sami, abychom nějaký dostali.“

Branky: 13. L. Červinka, 45. R. Vavřina z penalty, 63. F. Zoufalý, 70. R. Vavřina. Rozhodčí: K. Kafka (K. Hora).

Č. Janovice: M. Valenta - L. Hájek, V. Bouma, D. Uher, B. Laudát - L. Červinka, F. Zoufalý, J. Švorc, R. Vavřina - J. Víta, J. Červinka. Střídali: J. Rada, T. Filip, J. Holoubek. Připraven byl: R. Houdek. Trenér: S. Daněk.

Příští zápas: Č. Janovice - Křesetice B (sobota 13. října od 16 hodin).

Ostatní výsledky zápasů 7. kola IV. třídy, sk. B: Suchdol C - Zbraslavice B 0:3, Močovice - Soběšín 2:0, Miskovice - Nepoměřice 5:2, Křesetice B - Štrampouch 2:3, Malín B - Zruč nad Sázavou B 5:4. (lh)