Z vítězství nad malínskou rezervou snad ani nešlo mít radost

18. 5. 2013

Pouhý jeden bod ze zbývajících čtyř zápasů potřebují bez ohledu na výsledky soupeřů získat fotbalisté Červených Janovic k plánovanému návratu do III. třídy. Postup si hodně přiblížili výhrou s Malínem B.

sobota 18. května 2013 od 17 hodin
Červené Janovice – Malín B 1:0 (1:0)

Sokol Červené Janovice – Sokol Malín B 1:0 (1:0). Foto: Jana VyčítalováVítězství to však bylo velmi utrápené, a domácí hráči z něj snad ani nemohli mít radost. Předvedli totiž svůj úplně nejhorší výkon v celé sezoně a bylo s podivem, že nejtěsnější výhru vůbec uhájili.

Hosté v posledních dvaceti minutách byli jasně lepším týmem a vytvořili si drtivou územní převahu. Naštěstí pro Červené Janovice nepřišla ta správná finální přihrávka, která by domácí hráče dostala opravdu do úzkých, a dvě nebo tři ošemetné situace v pokutovém území přečkali bez úhony.

Mnohem nebezpečnější byla neposílená malínská rezerva (áčko nastoupilo ve stejný čas v Lorci proti Kutné Hoře B a s prvním týmem tabulky okresního přeboru prohrálo 1:3) už v prvním poločase, kdy se červenojanovický brankář M. Valenta zaskvěl hned třikrát.

Zákonitě udeřilo na druhé straně hřiště. Projektil J. Červinky ještě zastavila tyč, ale střela z úhlu R. Vavřiny po asistenci J. Víty si za několik dalších minut už cestu do sítě našla. „Gól jako za starých časů,“ pochválil autora branky strážce červenojanovické svatyně Marek Valenta.

Více podobných kousků na jaře nevýrazný lídr tabulky IV. třídy, sk. B nepředvedl. Celkově to byla bída s nouzí, protože tolik nepřesných nahrávek se jen tak nevidí. To právem rozčílilo trenéra S. Daňka. „Dělat si čárku za každou zkaženou přihrávku, tak bych bez problémů popsal papír formátu A3,“ upozornil své svěřence.

Ti teoreticky mohli oslavit postup do III. třídy právě po vítězném utkání s Malínem, kdyby Močovice bodovaly na hřišti zručské rezervy. Domácí tým však také vyhrál 1:0, a tak o definitivní jistotu postupu musí červenojanovičtí fotbalisté zabojovat například v následujícím duelu, kdy budou hosty Suchdola C, posledního celku tabulky.

Zajímavostí z pohledu červenojanovického mužstva je skutečnost, že před vlastním publikem uhráli v této sezoně už šesté vítězství v poměru 1:0, na jaře to zatím ani jinak nedopadlo.

Branka: 26. R. Vavřina. Rozhodčí: P. Kubeš (Golčův Jeníkov).

Č. Janovice: M. Valenta - L. Hájek, V. Bouma, T. Filip, B. Laudát - L. Červinka, F. Zoufalý, J. Švorc, R. Vavřina - J. Víta, J. Červinka. Střídali: D. Uher, J. Hájek, R. Houdek. Trenér: S. Daněk.

Příští zápas: Suchdol C - Č. Janovice (sobota 25. května od 17.00 hodin).

Ostatní výsledky zápasů 22. kola IV. třídy, sk. B: Zruč nad Sázavou B - Močovice 1:0, Štrampouch - Suchdol C 4:1, Nepoměřice - Malešov B 4:2, Zbraslavice B - Miskovice 2:0, Zbýšov B - Křesetice B 6:0. (lh)