Zápas v Malíně: bleskové góly v úvodu a úsměvná vložka na konci

21. 10. 2012

Jako v tom nejlepším snu začalo pro červenojanovické fotbalisty utkání v Malíně. Než se hráči nevyzpytatelné rezervy stačili rozkoukat, lovili dvakrát míč ze své sítě. V té době bylo odehráno necelých deset minut.

neděle 21. října 2012 od 15.30 hodin
Malín B – Červené Janovice 0:2 (0:2)

Sokol Malín B - Sokol Červené Janovice 0:2 (0:2). Foto: Pavla HáV případě první branky si hosté podali ruku s „paní Štěstěnou“. F. Zoufalý totiž skóroval s vydatným přispěním domácího obránce, přitom jeho původní pohotová střela byla hodně nepřesná a směřovala přibližně někam k rohovému praporku. Teč však všechno úplně změnila a Červené Janovice se brzy a snadno ujaly vedení.

Jestliže první trefa by se nechala zařadit do kategorie náhodných gólů, druhá by se klidně dala označit jako ligová. Přispěla k tomu zejména výstavní přihrávka J. Švorce, se kterou si už zkušený útočník J. Víta dokázal poradit.

Hosté před završením desáté minuty vedli o dvě branky a osud zápasu, na který se opět přijeli podívat pozorovatelé z Močovic, tak měli ve svých nohách.

Malíňáci se ale z počátečního šoku rychle oklepali a začali být směrem dopředu hodně nepříjemní. Do konce prvního půle si vytvořili minimálně dvě velké šance, naštěstí se z pohledu červenojanovického mužstva buď vyznamenal gólman M. Valenta, nebo neobsazený P. Procházka netrefil po centru odkrytou bránu.

Domácí se hodně tlačili do útoku také po poločasové přestávce. Jak asi moc chtěli s nepříznivým skórem něco udělat, tím ovšem kazili dost přihrávek, a navíc s blížícím se koncem utkání už nemysleli tolik na bránění. Červenojanovickému týmu, který v jednotlivých fázích přečkal nápor soupeře, se tak naskytlo několik rychlých brejků.

Z jednoho takového se o úsměvnou vložku pro diváky i samotné fotbalisty postaral J. Červinka. Přestože se pěkně zbavil malínských obránců a udělal kličku i brankářovi M. Novotnému, finálová část samostatné akce se mu vůbec nepovedla, neboť když už to vypadalo, že bude nezadržitelně skórovat, napálil míč jenom do tyče.

V úplném závěru zápasu měl díky nedovolenému penaltovému zákroku na pronikajícího R. Vavřinu vyloženou příležitost rovněž J. Víta. S výhodou pokutového kopu, po kterém ve druhém poločase oprávněně volali také domácí po faulu V. Boumy na J. Trousila, ale naložil špatně. Neumístěnou střelou nechal vyniknout brankáře malínské rezervy a následnou dorážku poslal pouze do břevna.

Záhy se mohla penalta kopat znova, protože na míč odražený od břevna si rukou v malém vápně sáhl jeden z protihráčů, ale rozhodčí K. Kafka k odpískání tohoto nedovoleného hraní už odvahu nenašel. A hosté se ani moc nezlobili, neboť za malou chvíli zazněl závěrečný hvizd a další tři body byly především díky úvodní desetiminutovce na světě.

Branky: F. Zoufalý, J. Víta. Rozhodčí: K. Kafka (K. Hora).

Č. Janovice: M. Valenta - L. Hájek, V. Bouma, J. Rada, B. Laudát - L. Červinka, F. Zoufalý, J. Švorc, R. Vavřina - J. Víta, J. Červinka. Střídal: J. Holoubek. Trenér: S. Daněk.

Příští zápas: Č. Janovice - Suchdol C (sobota 27. října od 14.30 hodin).

Ostatní výsledky zápasů 9. kola IV. třídy, sk. B: Močovice - Zruč nad Sázavou B 6:0, Suchdol C - Štrampouch 0:2, Miskovice - Zbraslavice B 2:4, Malešov B - Nepoměřice 3:0, Křesetice B - Zbýšov B 1:4. (lh)