Nemyslet proti elitním útočníkům na obranu bylo vražedné

16. 3. 2013

Hodně naivně začali červenojanovičtí fotbalisté v Hlízově poslední přípravné utkání před začátkem jarní části mistrovské soutěže a tím nejhorším způsobem navázali na minulý duel v Církvici.

sobota 16. března 2013 od 15.30 hodin
Hlízov – Červené Janovice 7:2 (4:1)

Přátelský zápas Sokol Hlízov - Sokol Červené Janovice 7:2 (4:1). Foto: Luboš HájekJestliže tam je za laxní obrannou činnost celého týmu soupeř potrestal, na hřišti třetitřídního celku, který se zkušenými borci v sestavě pomýšlí na postup do okresního přeboru, to nemohlo být jiné.

Hlízov se velmi rychle dostal do čtyřgólového vedení a trenér Červených Janovic S. Daněk na střídačce hodně trpěl. „Z naší strany má s fotbalem společného jen to hřiště,“ kroutil nevěřícně hlavou.

K obratu k lepšímu zavelel až gólem do šatny J. Víta, když skóroval svou slabší levou nohou, a mužstvu pomohl i proslov kouče o poločasové přestávce. Po ní se hráči více soustředili na obranu a zároveň dokázali nebezpečně zaútočit.

Rázem začali mít hosté místy více ze hry, a to i vlivem odstoupení zraněného hlízovského středopolaře K. Němce, který udělal špatný pohyb a nemohl dál pokračovat ve hře. Ve dvou velmi dobrých příležitostech se ocitl J. Červinka a břevno nastřelil Z. Schneiderwind. Míč však rozvlnil síť až po dalším střeleckém pokusu J. Červinky, jemuž nabil J. Víta.

Když už to z pohledu Červených Janovic vypadalo na celkem přijatelnou prohru 2:4, nastala závěrečná pětiminutovka, v níž domácí kolektiv potvrdil třemi brankami svou sílu především v ofenzívě. Jako platná posila pro jaro se ukázal být vyhlášený kanonýr M. Čálek, po jehož boku bude nastupovat další excelentní útočník J. Špitálník.

Při neúčasti R. Vavřiny, J. Rady, F. Zoufalého, L. Červinky či M. Liberského museli červenojanovickou sestavu doplnit dva kamarádi J. Švorce z Prahy: J. Strašek a L. Krupka, a nastoupil také Z. Schneiderwind, který bude na jaře v rámci hostování působit opět ve Žlebech.

„Kdybychom hráli jako mladší dorostenci jenom čtyřicet minut, nebylo by to špatný,“ pousmál se nad děním ve druhé půli kouč S. Daněk.

Utkání sledoval externí spolupracovník Kutnohorského deníku Adam Procházka, který rovněž připravil reportáž - ZDE.

Branky: M. Čálek 4, J. Špitálník 2, Z. Čáp - J. Víta, J. Červinka. Rozhodčí: R. Pařez (Suchdol).

Č. Janovice: M. Valenta - L. Hájek, V. Bouma, T. Filip, B. Laudát - T. Kropáček, J. Švorc, J. Strašek, L. Krupka - J. Víta, J. Červinka. Střídali: Z. Schneiderwind, R. Houdek. Trenér: S. Daněk.

Pokud počasí a terén dovolí, jarní část mistrovské sezony 2012/2013 začneme v neděli 24. března od 15 hodin v Malešově s tamní rezervou. (lh)