Výhra, i když janovičtí brankáři lovili míč ze sítě jedenáctkrát

18. 8. 2012

Zcela jednoznačná výhra v generálce na podzimní část mistrovského ročníku 2012/2013 trochu vyděsila červenojanovického trenéra S. Daňka. „Po posvícení obvykle přichází sračka,“ upozornil před ostrým startem.

sobota 18. srpna 2012 od 17 hodin
Červené Janovice – Nové Dvory B 10:1 (5:0)

Přátelské utkání Červené Janovice - Nové Dvory B 10:1 (5:0).Je nutné přiznat, že hosté z Nových Dvorů, kteří budou hrát také čtvrtou třídu, ale druhou skupinou, měli problémy sejít se a nastoupili v hodně nekompletní sestavě.

Záda jim museli krýt dokonce dva červenojanovičtí brankáři - v první půli A. Chudoba a po přestávce M. Valenta. Ovšem ani oni nemohli za děravou obranou nic dělat a shodně inkasovali po pěti gólech, A. Chudoba pak ještě o jeden víc, když hájil červenojanovickou svatyni.

Jako dobrý příklad nefunkčnosti novodvorské obrany lze uvést branku, kterou ve druhém poločase hlavou vstřelil mezi malým vápnem a penaltovým puntíkem trestuhodně neobsazený V. Bouma po rohovém kopu J. Víty.

Soupeř sice nebyl kvalitní, ale i tak si domácí tým po zápase s Křeseticemi opět dokázal, že pokud udrží nastavený trend a dál bude předvádět pěknou kombinační hru, mohlo by to na mužstva ve čtvrté třídě platit. Otázkou však bude, jak se podaří nahradit „hosty“ J. Švorce, Z. Schneiderwinda či T. Pospíšila, kteří využili možnosti zahrát si za Červené Janovice v letní přípravě.

Branky: R. Vavřina 2, J. Červinka 2, J. Švorc 2, T. Pospíšil, J. Rada, Z. Schneiderwind, V. Bouma - Jak. Rak. Rozhodčí: R. Richard (Potěhy).

Č. Janovice: M. Valenta - L. Hájek, V. Bouma, J. Rada, B. Laudát - T. Pospíšil, J. Švorc, J. Víta, R. Vavřina - J. Červinka, Z. Schneiderwind. Střídali: A. Chudoba, F. Zoufalý, M. Liberský, R. Houdek. Trenér: S. Daněk.

Příští zápas: Č. Janovice - Malešov B (sobota 25. srpna od 17 hodin). (lh)