Mezi 'starými' pány řádil 'mladík', který ani neměl nastoupit

14. 7. 2013

Po roční přestávce nazuli kopačky fotbalisté červenojanovické staré gardy. Hráči nad čtyřicet let se opět v rámci pouti utkali v Křeseticích a stejně jako loni z toho bylo jednobrankové vítězství.

neděle 14. července 2013 od 15.15 hodin
Křesetice – Červené Janovice 0:1 (0:1)

Přátelské utkání starých gard: Křesetice - Červené Janovice 0:1 (0:1). Foto: Jana VyčítalováJediným úspěšným střelcem se v přátelském utkání stal nejmladší hráč Červených Janovic V. Bouma, kterého bylo doslova plné hřiště. Protože mu do dosažení potřebné věkové hranice chyběl jeden rok, nastoupil na výjimku jako jeho spoluhráč L. Hájek a P. Rajdl z Křesetic.

Natěšený „benjamínek“ a nejpilnější střelec zápasu se v prvním poločase podle sdělení pozorných pozorovatelů trefil ještě jednou, ale brankář Č. Urbánek údajně rychle posunul míč před brankovou čáru, a tak gól málokdo viděl.

Hosté vyhráli zaslouženě, i když se v závěru duelu o vítězství strachovali. Jak už to v podobných utkáních bývá, s přibývajícími minutami se hrálo bez záložní řady, což více vyhovovalo křesetickému celku. Ten byl v posledních deseti minutách nebezpečnější, ovšem gólman A. Chudoba i s pomocí dobře dirigované a pozorné obrany v čele se stoperem P. Mašínem čisté konto uhájil.

Většina aktérů křesetického pouťového zápasu se s největší pravděpodobností zase uvidí v sobotu 21. září, kdy by se měl v Červených Janovicích uskutečnit turnaj starých gard, stejně jako v červnu roku 2012 s mezinárodní účastí fotbalistů Dukly Skotsko - ZDE.

Branka: V. Bouma. Rozhodčí: D. Zoufalý (Malešov).

Č. Janovice: A. Chudoba - T. Vomela, P. Mašín, V. Bouma, J. Uher - M. Zajíček, I. Hájek, J. Víta, S. Daněk - J. Jiřík, O. Menšík. Střídali: L. Janata, M. Sýkora, L. Hájek. Mužstvo vedl: S. Daněk. (lh)

Vzájemný zápas staré gardy Křesetic a Červených Janovic z roku 2012 si můžete připomenout ZDE.