Bodově stále na nule, nic s tím neudělal ani nejlepší střelec áčka

3. 11. 2013

Po výprasku ve Zbraslavicích nastupovala červenojanovická rezerva ke svému předposlednímu podzimnímu utkání na domácím hřišti s velkou chutí něco udělat s nepříznivou bilancí a konečně si připsat body.

11. kolo:
neděle 3. listopadu 2013 od 14 hodin
Červené Janovice B – Suchdol C 0:1 (0:0)

Mistrovské utkání Červené Janovice B - Suchdol C 0:1 (0:0). Foto: Jana VyčítalováZačátek utkání se Suchdolem C, nejhorším týmem na Kutnohorsku v loňském soutěžním ročníku, byl opatrný z obou stran, ale postupem času se domácí fotbalisté dostávali více do hry, když především záložník Z. Schneiderwind, který poprvé v sezoně vypomohl béčku, se ocitl v několika nadějných situacích. Někdy chybělo kousek štěstíčka, nebo nejlepšího podzimního střelce áčka vychytal hostující brankář.

Červeným Janovicím fungovala dobře obranná čtveřice, a tak si suchdolské céčko v prvním poločase vypracovalo jedinou šanci v podobě trestného kopu kousek za velkým vápnem. S touto standardkou si brankář R. Houdek poradil, a i proto se šlo do kabin za bezgólového stavu.

Do druhého poločasu nastoupilo domácí mužstvo s cílem vstřelit branku. Za své si to vzali především v útoku dva nejaktivnější hráči Z. Schneiderwind a L. Menšík, ale nebylo jim přáno. Štěstí se naopak přiklonilo na stranu Suchdola C, jehož hráči se spoléhali pouze na dlouhé nákopy. Jeden z nich jim vyšel na jedničku. V závěru zápasu zahrávali z půlící čáry trestný kop a míč k překvapení všech skončil i díky skluzu po mokré trávě za zády R. Houdka.

Domácí hráči se pak v několika málo minutách ještě pokusili alespoň vyrovnat, v nadějné pozici se například ocitl J. Hájek, ale levou holení nezacílil vůbec přesně. Po zápase bylo v červenojanovické kabině cítit zklamání, protože tento duel se dal určitě vyhrát. Jen kdyby se začaly proměňovat šance.

„Zápas byl bez vážnějších konfliktů a celkem vyrovnaný. My jsme si vypracovali více gólových příležitostí, žádná se však neujala. Všichni z naší strany odehráli dobrý zápas, a i když jsme opět nebodovali, nikomu bych neměl co vytknout. Rozhodčí pískal rovinu,“ sesumíroval své postřehy kapitán červenojanovického béčka Jan Laudát.

Jak on viděl rozhodující okamžik, při kterém se nechal zaskočit brankář R. Houdka? „Roman měl pár pěkných zákroků, hlavně jeden v prvním poločase, kterým nás podržel, ale bohužel v závěru zápasu mu míč po tresťnáku z půlky hřiště proklouzl kolem tyče do sítě,“ uzavřel Jan Laudát.

Podobný gól rozhodl také zářijový duel v Nepoměřicích, což si můžete připomenout ZDE.

Branka: 86. J. Král. Rozhodčí: P. Jelínek (Rataje n. S.).

Č. Janovice: R. Houdek - T. Vomela, J. Laudát, T. Filip, D. Uher - I. Hájek, J. Hájek, Z. Schneiderwind, V. Zdeněk - O. Menšík, R. Mutl. Střídali: L. Menšík, V. Menšík. Mužstvo vedl: O. Menšík.

Příští zápas: Rataje n. S. - Č. Janovice B (sobota 9. listopadu od 14 hodin).

Další výsledky 11. kola IV. třídy, sk. B: Kácov B - Nové Dvory B 12:2, Nepoměřice - Miskovice 2:1, Soběšín - Křesetice B 3:1, Kačina - Rataje n. S. 1:4, Malín B - Zbraslavice B 2:0, Malešov B - Kaňk B 3:0. (jh, lh)