Chotusice si na cestu do okresního přeboru zabalily vítězství

15. 6. 2014

Ačkoliv se jednalo o fotbalový zápas Chotusic a Červených Janovic, často se v něm skloňovalo jméno Votvírák. Právě víkendový hudební festival v Milovicích totiž dělal trenérům obou mužstev největší starosti.

26. kolo:
neděle 15. června 2014 od 17 hodin
Chotusice – Červené Janovice 3:1 (0:0)

Mistrovské utkání Chotusice - Červené Janovice 3:1 (0:0). Foto: Pavla HájkováNěkteří mladí hráči se ze zahájení festivalové sezony vrátili společensky unavení, a tak nastoupit pro ně znamenalo jistou dávku sebeobětování se. Ze začátku se tak jevil i červenojanovický L. Menšík, ale vydal ze sebe poslední zbytky fyzických i morálních sil a byl nejnebezpečnějším hráčem hostujícího mužstva. Po zásluze se odměnil gólovou trefou, ke které ho v 68. minutě pěknou přihrávkou vyzval R. Vavřina.

Až tento okamžik otevřel brankový účet utkání, avšak o zaplnění dalších kolonek se zasloužili už pouze hráči - do okresního přeboru postupujících - Chotusic. K obratu skóre je nasměroval neúnavný rychlík a jeden z dalších návštěvníků Votvíráku L. Fedorovič, který v 74. minutě vyrovnal a v 85. minutě vstřelil vítězný gól. V 90. minutě přidal pojistku R. Jiroušek.

Červenojanovičtí fotbalisté mohli závěrečné dvacetiminutovky, kdy vinou horší fyzické kondice postupně přepustili aktivitu soupeři, litovat, protože jinak první celek tabulky docela potrápili a byli mu vyrovnaným protivníkem.

V zápase, v němž už o „nic" nešlo a který hosté absolvovali po sobotní rozlučce se sezonou, se na hrotu útoku jejich mužstva na chvíli objevil dokonce - jindy brankář - M. Valenta, za něhož mezi tyčemi tentokrát zaskočil J. Hájek, který si počínal velmi dobře.

Branky: 74., 85. L. Fedorovič, 90. R. Jiroušek - 68. L. Menšík. Rozhodčí: I. Fencl (Chmeliště).

Č. Janovice: J. Hájek - L. Hájek, V. Bouma, D. Uher, L. Červinka - D. Dvořák, T. Menšík, J. Víta, R. Vavřina, L. Menšík - I. Hájek. Střídal: M. Valenta. Trenér: J. Víta.

Další výsledky 26. kola III. třídy: Suchdol B - Hlízov 2:3, Bílé Podolí B - Zruč n. S. B 13:3, Tupadly B - Kluky 2:0, Křesetice - Sedlec B 4:2, Žleby - Záboří n. L. 5:0, Paběnice B - Bratčice 2:1. (lh)