Další ranec před vlastním publikem, tentokrát naděloval Malín

14. 9. 2013

Fotbalové týmy z kutnohorských předměstí červenojanovické rezervě v této sezoně zatím nesedí. Nejdříve si na ni vyšláplo kaňkovské béčko a po čtrnácti dnech se o další domácí debakl přičinil Malín B.

4. kolo:
sobota 14. září od 17 hodin
Červené Janovice B - Malín B 0:6 (0:4)

Mistrovské utkání Červené Janovice B - Malín B 0:6 (0:4). Foto: Jana VyčítalováJak už je v utkáních červenovické rezervy pravidlem, tempo hry od začátku začal diktovat její soupeř. Zkušený tým malínského béčka držel míč na svých kopačkách a trpělivě hledal okénka v domácí obraně.

V 11. minutě se ve vápně k míči dostal M. Šťastný a načal své střelecké představení, s přehledem poslal hosty do vedení. Domácímu mužstvu se vůbec nedařilo držet míč ve středu hřiště, a tak hosté začali přidávat další góly. V 15. minutě zvýšil M. Rezler a v 18. minutě už to bylo 3:0, když skóroval P. Procházka.

Divákům se v tu chvíli začaly vracet vzpomínky na dva týdny staré utkání v Červených Janovicích, kdy přijela rezerva Kaňku a vyhrála 7:0. Domácí se totiž do šancí dostávali jen sporadicky, jednu z nich neproměnil M. Liberský, který zůstal v hranici vápna osamocen po centru T. Kropáčka, další příležitosti se snažil vytvořit předstoper J. Červinka, který ale svými střelami často míjel malé, občas i velké vápno. Před přestávkou tak opět udeřili hosté, to kdy M. Rezler vsítil svoji druhou branku.

Po změně stran měli domácí co napravovat a také se jejich hra díky trochu rozhádanému týmu hostí zlepšila. Do jejich druhé velké šance se tak po precizní přihrávce I. Hájka dostal T. Kropáček, jeho střelu však brankář J. Opasek vytěsnil mimo branku. Tým hostí nebyl kvůli slovním výpadům spoluhráčů úplně v pohodě, ale i přes nepřesnosti v rozehrávce své vedení hájil a v 70. minutě ho ještě o jednu branku obohatil M. Šťastný.

V tu chvíli převzala iniciativu červenojanovická rezerva. Do její největší šance se dostal M. Liberský, když postupoval sám na gólmana Malína, avšak ten jeho střelu jen těsně vyrazil mimo tyče. A tak v 85. minutě udeřilo na opačné straně hřiště: hattrick dokonal M. Šťastný a malínská rezerva se mohla radovat z vysokého vítězství 0:6.

Hru červenojanovických hráčů ve druhé půli, kdy si vytvořili několik pohledných a rychlých akcí, ocenili i diváci. Navzdory tomu si však domácí béčko připsalo další vysokou porážku, kterou však bude chtít napravit příští týden v Nepoměřicích, kde je ale čeká velice silný tým. Obzvlášť, když už před zápasem avizovalo několik hráčů svou absenci.

Branky: 11. M. Šťastný, 15. M. Rezler, 18. P. Procházka, 43. M. Rezler, 70. M. Šťastný, 85. M. Šťastný. Rozhodčí: L. Švarc (Světlá n. S.).

Č. Janovice B: R. Houdek - T. Vomela, T. Filip, J. Červinka, M. Sýkora - I. Hájek, J. Hájek, M. Liberský, O. Menšík - T. Kropáček, V. Menšík. Střídali: T. Dvořák, D. Uher, T. Menšík. Mužstvo vedl: O. Menšík.

Příští zápas: Nepoměřice - Č. Janovice B (sobota 21. září od 16.30 hodin).

Výsledky 4. kola IV. třídy, sk. B: Kácov B - Malešov B 3:1, Kačina - Nepoměřice 0:4, Suchdol C - Miskovice 1:1, Rataje n. S. - Kaňk B 1:0, Nové Dvory B - Křesetice B 7:2, Zbraslavice B - Soběšín 5:0. (tk)