Derby se Zbraslavicemi B: na podzim příděl, na jaře výhra

25. 5. 2014

Hrou postavenou na výborném gólmanovi J. Hájkovi uspěla janovická rezerva v derby se Zbraslavicemi B. Na jaře si tak připsala třetí domácí výhru, díky nimž živí naději, že nezůstane v tabulce IV. třídy poslední.

23. kolo:
neděle 25. května 2014 od 17 hodin
Červené Janovice B – Zbraslavice B 2:0 (1:0)

Mistrovské utkání Červené Janovice B - Zbraslavice B 2:0 (1:0). Foto: Jana VyčítalováPřed začátkem utkání by se dalo čekat, že se složením kádru budou mít problémy především hosté, jimž se kryl zápas s áčkem (výhra v Sázavě s béčkem 4:3), ale bylo to naopak domácí mužstvo, které na poslední chvíli shánělo hráče. Výzvu o pomoc tak vyslyšeli matadoři - áčkař L. Hájek, který z Malína dorazil krátce po úvodním výkopu, a M. Zajíček, v jehož případě se dokonce ozývaly hlasy, aby začal chodit pravidelně.

Do zápasu vstoupily oba celky aktivně a byla u nich znát snaha uspět. Zbraslavičtí hráči, kteří v podzimním vzájemném souboji deklasovali protivníka 10:0, se uchýlili k několika dlouhým nákopům, ale paradoxně právě po jednom z nich na opačnou stranu hřiště inkasovali. Po výkopu brankáře J. Hájka v 16. minutě totiž získal míč V. Menšík, v běhu po pravé straně si ho posunul směrem k šestnáctce soupeře a křížnou střelou nedal ochránci hostující svatyně šanci.

Nejtěsnější vedení Červených Janovic B vydrželo i přes několik dalších gólových příležitosti v podání obou rivalů do poločasové přestávky, v níž došlo v domácí sestavě k dvěma vynuceným změnám - L. Hájek vystřídal na postu stopera V. Zdeňka a O. Menšík nahradil v útoku R. Sedláčka.

Ve druhé půli přišel očekávaný tlak zbraslavického týmu, který navíc hrál s kopce a nemusel se trápit pohledem do ostrého slunce. Ovšem jak už bylo zmíněno v úvodu, červenojanovický kolektiv se mohl opřít o vynikající a sebevědomý výkon brankáře J. Hájka, který všechny ošemetné situace bez chyby vyřešil a navíc se blýskl i dvěma respektive třemi klíčovými zákroky. Ovšem ani jeho protějšek D. Březina bez práce nezůstal a musel předvést svůj um při příležitostech D. Dvořáka a V. Menšíka.

Když už to vypadalo, že se zápas dohraje na polovině domácích a Zbraslavicím se buď povede vyrovnat, nebo zápas skončí jejich těsnou prohrou, vyvezl v 87. minuty z půlící čáry míč L. Hájek, ideálně přihrál na levé křídlo nabíhajícímu J. Červinkovi, který se natlačil do zakončení a derby rezerv definitivně rozhodl. To už hrálo červenojanovické mužstvo v oslabení, protože se po dvou totožných faulech v rozmezí 68. a 78. minuty vykartoval T. Menšík.

Pozápasové dozvuky

Vyloučený T. Menšík z Červených Janovic dostal od disciplinární komise Okresního fotbalového svazu Kutná Hora jednozápasový nepodmíněný trest za vyloučení po druhém napomenutí (v obou případech podražení ze strany v souboji o míč v nepřerušené hře).

Branky: 16. V. Menšík, 87. J. Červinka. Rozhodčí: M. Semirád (Vinice). ČK: 78. T. Menšík (Č. Janovice).

Č. Janovice: J. Hájek - M. Zajíček, V. Zdeněk, J. Laudát, D. Uher - T. Menšík, D. Dvořák, I. Hájek, J. Červinka - V. Menšík, R. Sedláček. Střídali: L. Hájek, O. Menšík. Mužstvo vedl: O. Menšík.

Příští zápas: Suchdol C - Č. Janovice B (sobota 31. května od 17 hodin).

Další výsledky 23. kola IV. třídy, sk. B: Kačina - Suchdol C 7:0, Soběšín - Nové Dvory B 5:1, Nepoměřice - Kaňk B 9:1, Kácov B - Rataje n. S. 7:1, Malešov B - Křesetice B 2:0, Malín B - Miskovice 4:3. (jh, lh)