Domácí gólová impotence skončila po dlouhých 440 minutách

S odvážným, překvapivým i pro někoho nepochopitelným rozestavěním sestavy vyrukovala červenojanovická fotbalová rezerva do boje s favorizovaným béčkem Kácova. Do útočné linie se postavili hned tři hráči.

8. kolo:
neděle 13. října 2013 od 16 hodin
Červené Janovice B – Kácov B 1:6 (0:3)

Mistrovské utkání Červené Janovice B - Kácov B 1:6 (0:3). Foto: Jana VyčítalováPo nečekané sobotní domácí prohře Rataj nad Sázavou s Malešovem B 1:4 přijeli hosté do Červených Janovic s možností dostat se na první místo v tabulce IV. třídy, pokud by vyhráli devítigólovým rozdílem. Této možnosti se začali přibližovat už v 7. minutě, kdy se jako první trefil K. Páleník.

Kdo byl na hřišti pánem, se nedalo přehlédnout, a zvlášť ve středu pole mělo při rozestavění 4-3-3 versus 3-5-2 kácovské mužstvo velkou převahu. Využil toho kanonýr A. Pana, který za necelou půlhodinu, přerušenou poločasovou přestávkou, zkompletoval hattrick. Ve svém galapředstavení už pokračovat nemohl, neboť byl minutu poté vystřídán.

Žádná úleva to ovšem pro červenojanovickou rezervu nebyla, protože i náhradník P. Havlín se činil a zatížil konto soupeře dalšími dvěma góly. K posunu Kácova do čela tabulky tedy jedenáct minut před koncem utkání zbývaly tři úspěšné trefy, ale zůstalo jen u možnosti. Domácí brankář R. Houdek už za svá záda žádný míč nepustil a naopak síť rozvlnil na druhé straně hřiště D. Dvořák.

Povedla se mu pro béčko Červených Janovic nevídaná věc: jako první v této sezoně skóroval v domácím utkání. Čekání na tuto branku trvalo 440 minut, tedy téměř pět zápasů! Jestli to byl také signál k prvnímu bodovému zisku, odtajní až příští duel na Kačině, kde se utkají dva nejhorší týmy soutěže.

Branky: 80. D. Dvořák - 7. K. Páleník, 22., 38., 48. A. Pana, 55., 79. P. Havlín. Rozhodčí: T. Volenec (Vlkaneč).

Č. Janovice B: R. Houdek - T. Vomela, J. Laudát, T. Filip, M. Sýkora - J. Hájek, M. Liberský, V. Zdeněk - R. Sedláček, D. Dvořák, O. Menšík. Střídali: D. Uher, V. Menšík. Mužstvo vedl: O. Menšík.

Příští zápas: Kačina - Č. Janovice B (sobota 19. října od 15.30 hodin).

Další výsledky 8. kola IV. třídy, sk. B: Suchdol C - Soběšín 6:1, Rataje n. S. - Malešov B 1:4, Nové Dvory B - Nepoměřice 3:3, Zbraslavice B - Kačina 7:0, Křesetice B - Malín B 2:3, Kaňk B - Miskovice 1:5. (lh)