Drtivý tlak chtěly Žleby eliminovat i posunutím času na tabuli

12. 10. 2013

Gólově naprázdno vyšli ve Žlebech červenojanovičtí fotbalisté, kterým se po úspěšné první polovině podzimní části sezony nějak přestalo dařit. Domácímu kolektivu pomohli opustit poslední místo v tabulce III. třídy.

8. kolo:
sobota 12. října 2013 od 16 hodin
Žleby - Červené Janovice 2:0 (1:0)

Mistrovské utkání Žleby - Červené Janovice 2:0 (1:0). Foto: Romana FilipováZatímco hosté podruhé za sebou sotva poskládali základní jedenáctku (náhradníky byli čtyřiačtyřicetiletý „nováček“ I. Hájek a T. Filip, který původně přijel pouze v roli diváka), do žlebské sestavy se po čtyřzápasovém disciplinárním trestu vrátil T. Hronek. A jeho přítomnost byla znát, zásoboval své spoluhráče v útoku přesnými pasy a červenojanovická obrana pak měla starosti.

Byli to však hosté, kdo si ze začátku utkání vypracoval územní převahu a gólové šance, aniž by se ale i kvůli nastřelenému břevnu změnilo skóre. Jednoduchý recept na zápis do střelecké listiny jim k jejich nelibosti dal v 30. minutě M. Šindelář: v šestnáctce se prosadil přes D. Uhra a prudkou křížnou střelou přesně trefil pravý dolní roh brány M. Valenty.

V té době lepší Žleby mohly do poločasové přestávky své vedení i navýšit, ale červenojanovický gólman se vyznamenal a dvakrát ho zachránily dobře postavené tyče. Protože i na druhé straně hřiště míč po povedené střele levačkou J. Červinky jen rozezněl kovovou konstrukci, mělo pohodovější přestávku domácí mužstvo.

Fotbalisté Červených Janovic byli ve druhé půli odhodláni s nepříznivým stavem něco udělat. Vrhli se proto do útočení, ovšem i obrana musela být kvůli žlebským výpadům neustále pozorná. I tak by se bez přehánění dalo napsat, že zhruba od 65. minuty si hosté vytvořili místy drtivou převahu, avšak ta gólový efekt neměla.

Nejpilnějším střelcem byl R. Vavřina, jenž svůj comeback na trávník uskutečnil už čtrnáct dnů po zlomenině nosu v Bratčicích, a vítr mezi žlebskými zadáky dělal také L. Menšík. Soupeř ovšem i díky zákrokům brankáře L. Podaného či odmávanému ofsajdu všechna nebezpečí přežil bez úhony a v 84. minutě pojistil J. Horákem vítězství.

Rázem se čas na světelné tabuli posunul o dobré tři minuty dopředu, ale rozhodčí L. Kracík se řídil svými hodinkami, a tak ve zbývajících minutách při pokračujícím tlaku Červených Janovic na sebe ještě stačil upozornit technicky dobře hrající „debutant“ I. Hájek, který v ideální pozici hlavičkoval pouze vedle žlebské svatyně.

Červené Janovice po výhrách ve Zruči nad Sázavou, Sedlci a Bratčicích vůbec poprvé v sezoně nebodovaly na hřišti soupeře, avšak za svůj výkon ve druhém poločase se nemusely vůbec stydět.

Branky: 30. M. Šindelář, 84. J. Horák. Rozhodčí: L. Kracík (Vrdy).

Č. Janovice: M. Valenta - L. Hájek, V. Bouma, T. Dvořák, B. Laudát - T. Menšík, D. Uher, J. Víta, L. Menšík - J. Červinka (46. I. Hájek), R. Vavřina. Připraven byl: T. Filip. Trenér: S. Daněk.

Příští zápas: Č. Janovice - Křesetice (neděle 20. října od 15.30 hodin).

Další výsledky 8. kola III. třídy: Chotusice - Sedlec B 7:1, Záboří n. L. - Kluky 1:0, Bratčice - Zruč n. S. B 0:2, Křesetice - Suchdol B 3:4, Tupadly B - Bílé Podolí B 5:3, Paběnice B - Hlízov 5:2. (lh)