Gólový účet s Kačinou ohraničily ukázkový vlastňák a hrubka

18. 5. 2014

Po výprasku v Kácově si fotbalisté červenojanovické rezervy chtěli spravit chuť v domácím utkání s Kačinou, se kterou na podzim ve Svatém Mikuláši sehráli vyrovnané utkání. Podobné to bylo i tentokrát.

22. kolo:
neděle 18. května od 17 hodin
Červené Janovice B – Kačina 1:3 (0:1)

Ilustrační foto. Foto: archiv VLPJestliže hlavní tým Červených Janovic měl v Křeseticích velké problémy se sestavou, tak hned o den později mohl vedoucí béčka O. Menšík vybírat ze šestnácti hráčů. Odrazilo se to i v nástupu do utkání.

Domácí fotbalisté totiž začali aktivně a už v úvodních minutách se do šance dostal M. Pokorný, když se k němu dostal odražený míč na hranici vápna. Za několik dalších okamžiků si podobnou situaci zopakoval, ale ani podruhé si úspěch nepřipsal.

To už se dostávala více do hry také Kačina. Všechny její šance, včetně trestného kopu z hranice vápna, končily v rukavicích pozorného brankáře J. Hájka, až nadešla 38. minuta, kdy se po sérii nebezpečných průniků po levé straně změnilo poprvé skóre: aktivní P. Kopecký prošel po lajně až do vápna a jeho centr uklidil do vlastní sítě předstoper T. Dvořák - 0:1.

Do druhého poločasu domácí mužstvo vystřídalo hned tři hráče a jejich sestava se pořádně promíchala, jenže ani to nepomohlo. Možná spíše naopak, protože v 48. minutě se hosté radovali už z dvoubrankového vedení: tváří v tvář brankáři J. Hájkovi se nemýlil M. Papoušek - 0:2.

Odpověď naštěstí pro červenojanovické mužstvo na sebe nenechala dlouho čekat: v 55. minutě se v podobné pozici po krásné přihrávce V. Menšíka ocitl T. Kropáček a snížil na 1:2. Kontaktní gól přinesl do domácích řad oživení a ofenzivní choutky, jenže žádný z následných závarů kýžené vyrovnání nepřinesl. K němu byl nejblíže D. Dvořák, který postupoval sám na bránu Kačiny, avšak míčem rozezněl pouze břevno. O chvíli později centr R. Vavřiny prolétl pokutovým územím a skončil na tyči.

K očekávanému závěrečnému tlaku Červených Janovic nakonec nedošlo, naopak naděje na vyrovnání musel dlouho držet výbornými zákroky gólman J. Hájek, ovšem ani on už nedokázal v 81. minutě po hrubce T. Menšíka čelit střele naprosto osamoceného O. Tvarohy. A tudíž bylo rozhodnuto.

Sympatický výkon červenojanovické rezervy ve druhém poločase může být povzbuzením do zbývajících čtyř zápasů, přičemž hned v příštím kole bude na programu derby se zbraslavickým béčkem, jemuž má po podzimním desetigólovém výprasku co vracet.

Branky: 55. T. Kropáček - 38. vlastní (T. Dvořák), 48. M. Papoušek, 81. O Tvaroha. Rozhodčí: L. Kracík (Vrdy).

Č. Janovice B: J. Hájek - L. Červinka, J. Laudát, T. Dvořák, D. Uher - V. Zdeněk, D. Dvořák, I. Hájek, J. Červinka - R. Vavřina, M. Pokorný. Střídali: T. Kropáček, V. Menšík, R. Houdek, O. Menšík, T. Menšík. Mužstvo vedl: O. Menšík.

Příští zápas: Č. Janovice B - Zbraslavice B (neděle 25. května od 17 hodin).

Další výsledky 22. kola IV. třídy, sk. B: Nové Dvory B - Malešov B 1:1, Rataje n. S. - Soběšín 3:0, Suchdol C - Kácov B 1:13, Zbraslavice B - Miskovice 2:1, Kaňk B - Malín B 0:0, Křesetice B - Nepoměřice 2:4. (tk)