Hrůzostrašná jarní premiéra v Hlízově: za poločas osm gólů

22. 3. 2014

I když na podzim získal jen deset bodů a přezimoval na poslední příčce v tabulce, opustit III. třídu se mu rozhodně nechce. Tohle platí o Hlízovu, kam v jarní mistrovské premiéře zavítali fotbalisté Červených Janovic.

14. kolo:
sobota 22. března 2014 od 15 hodin
Hlízov – Červené Janovice 8:2 (0:1)

Mistrovské utkání Hlízov - Červené Janovice 8:2 (0:1). Foto: Matěj HájekHlízov vyhlásil boj o záchranu a podle toho také vypadá jeho kádr. Prezident klubu L. Balvín přes zimu tradičně nelenil a do týmu z těch známějších jmen přilákal například J. Pánka, L. Křelinu či M. Kareše. V prvním poločase se kolektiv ještě sehrával, ovšem po přestávce udeřil plnou sílou. Za deset minut vstřelilo domácí mužstvo tři branky a otočilo nepříznivý vývoj skóre ve svůj prospěch. Pak už to byla z jeho strany spanilá jízda. Co jiného dodat k tomu, že za poločas Hlízov nastříleli osm gólů!

V první půli to však vůbec nevypadalo na to, že červenojanovičtí hráči budou obětními beránky. I když si museli dávat dobrý pozor na nebezpečné útočné výpady soupeře, sami se díky aktivnímu pohybu celkem snadno dostávali přes nepříliš pevnou hlízovskou obranu do zakončení. Ve finální fázi ovšem až na jednu výjimku - po povedeném centru J. Švorce od rohového praporku hlavou skóroval L. Menšík - selhali, a tak do kabin odcházeli pouze s jednogólovým náskokem.

Jak už bylo uvedeno, druhý poločas se hostům krutě nevydařil. Jestliže kvůli odpískanému vyrovnání se dohadovali s hlavním rozhodčím V. Barochem, zda míč vůbec přešel brankovou čáru, o druhém inkasovaném gólu, jemuž předcházelo velké nedorozumění středních obránců T. Dvořáka a V. Boumy na polovině hrací plochy, už nebylo pochyb. Na první pohled zbytečné se pak zdály být i trefy Z. Pertlíčka z přímého kopu či E. Karvaie - až se i sami protihráči divili, jak snadno jim to tam spadlo. Střelecky aktivního L. Křelinu doplnili jednou také J. Špitálník a Z. Čáp, který po „háčku“ V. Boumy na J. Špitálníka završil z penalty konečný výsledek.

Jediným zábleskem hostů po změně stran se za stavu 7:1 stal gól V. Boumy, který rozvlnil síť po střele z přímého kopu z dobrých třiceti metrů. „V prvním poločase jsme neproměnili šance a pak už to bylo zlý, zvlášť když se přestalo bojovat,“ měl jasno hrající červenojanovický kouč Josef Víta, pro něhož to byla v mistrovském utkání trenérská premiéra.

Branky: L. Křelina 4, J. Špitálník, Z. Pertlíček, E. Karvai, Z. Čáp z penalty - L. Menšík, V. Bouma. Rozhodčí: V. Baroch (Bělušice).

Č. Janovice: M. Valenta - L. Hájek, V. Bouma, T. Dvořák, T. Menšík - D. Dvořák, J. Červinka, J. Švorc, J. Víta, L. Menšík - R. Menšík. Střídali: F. Zoufalý, D. Uher, R. Vavřina. Trenér: J. Víta.

Příští zápas: Č. Janovice - Zruč n. S. B (neděle 30. března od 16 hodin).

Další výsledky 14. kola III. třídy: Chotusice - Paběnice B 5:0, Bratčice - Žleby 1:5, Záboří n. L. - Křesetice 3:3, Sedlec B - Tupadly B 4:2, Kluky - Bílé Podolí B 2:4, Zruč n. S. B - Suchdol B 1:3. (lh)