Černé myšlenky na sestup ze III. třídy už pomalu opouštějí fotbalové mužstvo Červených Janovic. Doma totiž porazilo Žleby a pět kol před koncem sezony je jeho postavení v tabulce velmi nadějné.

21. kolo:
sobota 10. května 2014 od 17 hodin
Červené Janovice – Žleby 3:1 (2:1)

Mistrovské utkání Červené Janovice - Žleby 3:1 (2:1). Foto: Jana Vyčítalová„Teď už snad nespadneme,“ špitl na konci utkání hrající trenér Josef Víta, který opět vzhledem k několika absencím v sestavě musel odehrát celých devadesát minut. Právě nekompletní hráčský kádr mu dělal největší starosti, a tak by se byl tým spokojil i s případným jedním bodem, avšak ukázalo, že ani hosté si, co se týkalo omluvenek, zrovna vyskakovat nemohli.

Přestože červenojanovický celek postrádal svou hlavní hvězdu jara - R. Menšíka, jemuž svalové zranění z minulého duelu v Paběnicích nedovolilo nastoupit, vrhl se do útočení. Pomohl mu k tomu i dost pasivní přístup žlebských fotbalistů, a tak podle obrazu na hrací ploše ani nebylo překvapením, že se domácí kolektiv ujal dvoubrankové vedení. Zasloužil se o něj R. Vavřina, který ve své první velké šanci sice nejdříve selhal, ale pak už v 17. a 25. minutě přetavil v góly centr J. Švorce a přihrávku L. Menšíka, který předtím velmi pěkně po levé lajně potáhl balon od půlící čáry až do šestnáctky soupeře.

Žleby se vrátily zpět do zápasu tak trochu náhodně: odražený míč si v 40. minutě našel cestu k úplně volnému P. Marouskovi a ten by se potom musel hodně stydět, kdyby takovou příležitost nevyužil. Jestliže o hostech do této doby pomalu ani nikdo nevěděl, že si do Červených Janovic přijeli zahrát fotbal, tak díky kontaktnímu gólu výrazně ožili, a dalo by se říct, že už do konce utkání byli lepším mužstvem. Však také červenojanovičtí hráči v první fázi přivítali poločasovou přestávku, jež přerušila tlak soupeře.

Ten pokračoval v náporu také po změně stran, nicméně pořádnou vyloženou šanci si snad ani nevypracoval a možné náznaky nejčastěji zlikvidoval včasnými vyběhnutími brankář M. Valenta. To na druhé straně hřiště měl k dalšímu zápisu do střelecké listiny blízko opět R. Vavřina, ovšem mezi tyče přesně nezamířil.

Definitivní rozuzlení zápasu tak přinesla až 90. minuta, kdy T. Hronek dost nešikovně přidržel na okraji šestnáctky R. Vavřinu a odpískaný pokutový kop poté proměnil J. Víta. „To ještě nebylo ve vápně!“ snažil se ještě těsně před zahráním pokutového kopu zvrátit verdikt sudího žlebský kapitán Tomáš Hronek. Samozřejmě mu to nebylo nic platné a Červené Janovice se radovaly z dalšího důležitého vítězství.

Branky: 17. a 25. R. Vavřina, 90. J. Víta z penalty - 40. P. Marousek. Rozhodčí: K. Kafka (K. Hora).

Č. Janovice: M. Valenta - L. Hájek, V. Bouma, T. Dvořák, L. Červinka - J. Červinka, T. Menšík, J. Víta, J. Švorc, L. Menšík - R. Vavřina. Střídali: D. Uher, I. Hájek. Trenér: J. Víta.

Příští zápas: Křesetice - Č. Janovice (sobota 17. května od 17 hodin).

Další výsledky 21. kola III. třídy: Hlízov - Paběnice B 5:1, Zruč n. S. B - Bratčice 1:1, Sedlec B - Chotusice 3:5, Kluky - Záboří n. L. 0:0, Suchdol B - Křesetice 1:4, Bílé Podolí B - Tupadly B 0:5. (lh)