Jako jediná se do brány doklouzala střela ze čtyřiceti metrů

S velkými problémy vznikala před cestou do Nepoměřic sestava červenojanovické fotbalové rezervy. Nakonec ale na tamní hřiště zvané Kozelplac postupně vyběhlo třináct hráčů a mezi nimi i jeden debutant.

5. kolo:
sobota 21. srpna od 17 hodin
Nepoměřice – Červené Janovice B 1:0 (0:0)

Ilustrační foto. Foto: Luboš HájekHostující mužstvo si s příjezdem k utkání dalo z výše uvedeného důvodu načas, a tak se začalo s mírným zpožděním. O to s větší chutí se po čtyřech kolech neporažené Nepoměřice pustily do svého soupeře a celý první poločas dobývaly svatyni hájenou R. Houdkem.

„Míč se k nám pořád vracel jako bumerang,“ uvedl „kápo“ přetížené červenojanovické obrany a zároveň celého týmu Jan Laudát. I přes neustálý tlak domácích se však bezbrankové skóre do poločasové přestávky nezměnilo. „Nemohli dát gól a s přibývajícími minutami se mi zdálo, že jsou z toho přešlí. Vzadu se nám dařilo eliminovat jejich útoky a výborně zachytal Roman Houdek,“ přiblížil dění na hřišti Jan Laudát.

Po přestávce si svou premiéru v dresu Červených Janovic odbyl R. Mutl - podnikatel, který, pokud je možnost, finančně podporuje fotbalový oddíl, včetně klubových internetových stránek, na nichž právě čtete tento článek. „Hned se málem dostal do šance,“ poznamenal kapitán mužstva.

Ještě větší pozornost na sebe strhl jiný náhradník, který vstoupil ve druhé půli do zápasu. Byl to nepoměřický R. Křelina. V 61. minutě vystřídal a už v 66. minutě se radoval z kuriózní gólové trefy. „Vystřelil asi ze čtyřiceti metrů a dal šťastnou branku. Roman Houdek se střelu snažil chytit do náruče, ale jak byl míč mokrý, vyklouzl mu a dokutálel se za brankovou čáru,“ zalitoval obránce Jan Laudát.

Tento pro Červené Janovice nešťastný okamžik tým nabudil. „Chtěli jsme samozřejmě vyrovnat, ale je pravda, že jsme si žádnou vyloženou šanci nevytvořili,“ uznal Jan Laudát a dodal: „Jinak jsem byl s naší hrou spokojený. Bojovalo se, ovšem potkala nás smůla. To se občas stane, Romanovi nic nezazlíváme, protože jinak chytal výborně a hlavně v prvním poločase nás podržel.“

Branka: 66. R. Křelina. Rozhodčí: M. Mottajček (Kolín).

Č. Janovice: R. Houdek - B. Laudát, J. Laudát, T. Filip, D. Uher - I. Hájek, D. Dvořák, V. Zdeněk, O. Menšík - V. Menšík, R. Sedláček. Střídali: R. Mutl, L. Menšík. Mužstvo vedl: O. Menšík.

Příští zápas: Č. Janovice B - Malešov B (neděle 29. září od 16.30 hodin).

Další výsledky 5. kola IV. třídy, sk. B: Miskovice - Rataje n. S. 2:4, Soběšín - Kácov B 0:4, Křesetice B - Zbraslavice B 2:3, Kaňk B - Nové Dvory B 5:2, Malín B - Suchdol C 2:0, Malešov B - Kačina 10:1. (lh)