K obratu nadechující se Křesetice zastavila dvě vyloučení

20. 10. 2013

Nezanedbatelný přínos útočníka Z. Schneiderwinda v červenojanovickém týmu potvrdilo utkání s Křeseticemi. Po dvoukolové absenci opět ukázal svoje schopnosti a jeho přítomnost na hřišti byla hned znát.

9. kolo:
neděle 20. října 2013 od 15.30 hodin
Červené Janovice – Křesetice 3:1 (1:0)

Mistrovské utkání Červené Janovice - Křesetie 3:1 (1:0). Foto: Jana VyčítalováČervené Janovice v minulých dvou zápasech uhrály pouze jeden bod s paběnickou rezervou, a tak pokud chtěly i nadále zůstat ve vyšších patrech tabulky, potřebovaly už zase zabrat. Domácí duel s předposledními Křeseticemi k tomu přímo vyzýval, na druhou stranu se jednalo o derby, v němž je výsledek vždy ošemetný.

Přesto favorizovaný domácí tým si v úvodu vypracoval několik šancí, v nichž se překvapivě hned třikrát dostal do střeleckého zakončení předstoper T. Dvořák, ale ani jednou se mu otevřít skóre nepovedlo.

Na zteč křesetické brány se vydal i jeho spoluhráč z obrany L. Hájek, který vystihl rozehrávku soupeře ve středu hřiště. Rázem z toho byl rychlý protiútok, avšak pravý bek po výměně míče s P. Holým na brankáře M. Krejčíka nevyzrál, protože ten konečky prstů vytěsnil míč po křížné střele na tyč. „Do takové šance jsem se dostal snad po dvou letech, tak to tak podle toho dopadlo,“ snažil se o poločasové přestávce zlehčit neproměněnou gólovou příležitost Luboš Hájek.

V té době už tolik smutnit nemusel, protože jeho tým vedl, když se v 43. minutě po průniku po levé lajně poprvé zapsal do střelecké listiny Z. Schneiderwind. Přestože Červené Janovice vedly, panovala v kabině nečekaně dost nervózní atmosféra, v níž trenér S. Daněk nabádal svěřence k lepší finální přihrávce.

Křesetice ovšem nechtěly dát svoji kůži lacino a ve druhé půli to daly jasně najevo. Hrály líbivější fotbal, sérií přihrávek na jeden dotek a narážeček se snadno dostávaly do nebezpečného prostoru před dobře chytajícím brankářem M. Valentou, prostě byly v této fázi zápasu lepší. Právem se dočkaly odměny v podobě vyrovnávací a navíc i nádherné branky, kterou v 55. minutě z přímého kopu zaznamenal M. Ptáčník.

Kdo z červenojanovických příznivců si v tu chvíli vzpomněl na duel s Kluky, který měl podobný průběh, toho musel polít studený pot. A je pravda, že hosté měli k obratu skóre také nakročeno, ovšem místo aby se soustředili jen na svůj výkon, který měl stoupající tendenci, zbytečně se uchýlili k hodnocení rozhodčího V. Müllera. A tím si hodně uškodili.

Vše odstartoval po přímém kopu odmávaný a odpískaný ofsajd. Následně se exekutor standardní situace P. Leopold natolik domáhal spravedlnosti, že už to sudí nemohl poslouchat a ukázal mu žlutou kartu. Hrálo se zhruba tři minuty a při dalším přerušení dal napomínaný fotbalista pocit křivdy opět slovně najevo. Vyloučení bylo v 65. minutě na světě a krátce na to i využití přesilovky Z. Schneiderwindem.

Rychlý sled důležitých událostí druhého poločasu pokračoval v 72. minutě, kdy si křesetický stoper L. Smejkal vůbec nevšímal balonu, ale toho, aby faulem pár metrů před hranicí velkého vápna zastavil aktivního Z. Schneiderwinda. Další červená karta! „Kdybych mu aspoň zlomil pánev, ale za tohle?“ nechtěl se Libor Smejkal smířit se svým vyloučením za nebolestivé, leč velmi účinné podražení bez úmyslu hrát míč.

A ani v tomto případě další trest pro křesetické mužstvo na sebe nenechal dlouho čekat. Po faulu na T. Dvořáka si míč na ideální palební pozici postavil Z. Schneiderwind a z přímého kopu zkompletoval v 78. minutě hattrick, svůj první za dospělé.

Ve zbývajícím čase místo aby domácí mužstvo se při dvojnásobné přesilovce ještě pokusilo vylepšit si skóre, nechalo hrát spíše soupeře, ovšem na výsledku 3:1 se už nic nezměnilo.

„Takhle to vypadá, když se utrpí vítězství,“ podotkl červenojanovický trenér Stanislav Daněk.

Pozápasové dozvuky

První vyloučený P. Leopold využil novinky v podobě kompenzačního poplatku a z trestu se po schválení disciplinární komisí Okresního fotbalového svazu Kutná Hora takzvaně vykoupil danou částkou ve výši 500 korun. Tuto možnost lze nově od mistrovské sezony 2013/2014 uplatnit po vyloučení po dvou žlutých kartách, pokud však stejný hráč tak nečiní opakovaně.

Druhý vyloučený L. Smejkal si od disciplinární komise Okresního fotbalového svazu Kutná Hora vysloužil jednozápasový nepodmíněný trest.

Branky:
43., 69., 78. Z. Schneiderwind - 55. M. Ptáčník. Rozhodčí: V. Müller (Čáslav). ČK: 65. P. Leopold, 72. L. Smejkal (oba Křesetice).

Č. Janovice: M. Valenta - L. Hájek, V. Bouma, T. Dvořák, B. Laudát - L. Červinka, D. Uher, P. Holý, T. Menšík - R. Vavřina, Z. Schneiderwind. Střídali: J. Víta, I. Hájek, T. Filip. Trenér: S. Daněk.

Příští zápas: Tupadly B - Č. Janovice (sobota 26. října od 14.30 hodin).

Další výsledky 9. kola III. třídy: Bílé Podolí B - Chotusice 2:2, Hlízov - Žleby 3:5, Zruč n. S. B - Paběnice B 3:0, Suchdol B - Tupadly B 3:2, Kluky - Bratčice 3:2, Sedlec B - Záboří n. L. 6:0. (lh)