Krutá víkendová realita: pětkrát za poločas inkasovalo i áčko

10. 11. 2013

Černý víkend prožili z pohledu druhých poločasů červenojanovičtí fotbalisté. Na kolaps rezervy v Ratajích nad Sázavou totiž druhý den navázalo áčko, které selhalo v Suchdole, kde rovněž pětkrát inkasovalo.

12. kolo:
neděle 10. listopadu 2013 od 14 hodin
Suchdol B – Červené Janovice 5:0 (0:0)

Mistrovské utkání Suchdol B - Červené Janovice 5:0 (0:0). Foto: Josef HájekPo avizovaném odchodu kouče S. Daňka ze zdravotních důvodů se do konce podzimní části sezony 2013/2014 červenojanovického mužstva ujali asistent trenéra F. Bednář a nejstarší hráč J. Víta. Po první půli mohli být spokojení, protože světelná tabule stále ukazovala bezgólový stav.

Přitom oba celky se dostaly do několika velmi nadějných příležitostí. Suchdolská rezerva především díky kombinaci (V. Schwarz ml., V. Střihavka, P. Beneš), Červené Janovice pak po chybách protivníka při rozehrávce v obraně, které si vynutily aktivní hrou (Z. Schneiderwind, T. Dvořák).

Na rozdíl od soupeře nastupovali hosté do druhé půle s úsměvem a s nadějí, že i nadále se jim bude proti druhému týmu tabulky dařit. Krutou realitu však poznali hned v 47. minutě, kdy se jako první postaral o změnu stavu V. Schwarz ml.

Tato situace následně odstartovala lavinu dalších suchdolských gólů, i když tak rychlé to zase nebylo. Janovičtí se další půlhodinu snažili o vyrovnání, ovšem už nebyli zdaleka tak nebezpeční jako před změnou stran. A pak v 77. minutě přišla branka M. Siřínka a bylo takzvaně hotovo.

Červenojanovičtí hráči následně přenechali veškerou aktivitu soupeři a podle toho to v závěru zápasu vypadalo. Po páté trefě Suchdola B, který se gólově prosazoval hlavně po své pravé lajně, byli rádi, že se naplnila 90. minuta a rozhodčí L. Ledvina rozezněl píšťalku naposledy.

Branky: 47., 80., 90. V. Schwarz, 77., 85. M. Siřínek. Rozhodčí: L. Ledvina (Křesetice).

Č. Janovice: M. Valenta - L. Hájek, V. Bouma, T. Dvořák, L. Červinka - J. Červinka, I. Hájek, D. Uher, R. Vavřina, L. Menšík - Z. Schneiderwind. Střídali: J. Hájek, J. Víta. Mužstvo vedli: F. Bednář, J. Víta.

Příští zápas: Č. Janovice - Chotusice (sobota 16. listopadu od 13.30 hodin).

Další výsledky 12. kola III. třídy: Žleby - Sedlec B 3:0 kont. - více ZDE, Křesetice - Kluky 2:1, Tupadly B - Zruč n. S. B 7:0, Bílé Podolí B - Hlízov 6:2, Chotusice - Bratčice 4:2, Paběnice B - Záboří n. L. 2:1. (lh)