Mít míč na kopačkách se v Kácově mockrát nepoštěstilo

11. 5. 2014

S cílem neuříznout si ostudu a důstojně zápas odehrát odjížděla do Kácova červenojanovická fotbalová rezerva. Vyšší cíle si vzhledem k postavení obou mužstev v tabulce IV. třídy ani dávat nemohla.

21. kolo:
neděle 11. května 2014 od 17 hodin
Kácov B – Červené Janovice 7:0 (5:0)

Mistrovské utkání Kácov B - Červené Janovice B 7:0 (5:0). Foto: Bohuslav LaudátCo na tom, že červenojanovické béčko před týdnem doma deklasovalo Soběšín šesti góly, kácovská rezerva byla úplně jiný level, zvláště v domácím prostředí. Navíc hosté měli opět velké starosti se sestavou, a protože nemohly ani některé posily z áčka, došlo například na matadory B. Čochnáře a M. Pokorného. „Mobilizace“ ale nakonec dopadla tak, že byli k dispozici i náhradníci. A to se ještě z důvodu těžkého skládání týmu vešli do základní jedenáctky hned tři brankáři: M. Valenta, J. Hájek a R. Houdek.

Úvodní dějství se neslo ve znamení překonání milníku domácích, kteří se tlačili do útoku, aby co nejdříve překonali sto vstřelených branek v sezoně. Začalo se jim dařit hned od začátku, kdy svými rychlými přihrávkami dělali soupeři problémy a postupně navyšovali skóre, které se na konci prvního poločasu zastavilo na cifře pět. Janovický celek se za těchto pětačtyřicet minut nedostal vůbec do hry a běhal bez míče. A to byl ještě v několika šancích mužem na svém místě brankář M. Valenta.

Skoro stejně to na hrací ploše vypadalo také po změně stran. Fotbalisté kácovského béčka měli nadále zápas pod kontrolou a tlačili se do zakončení, ale oproti první půli se netrefovali do brány nebo hosty opět podržel M. Valenta. Přesto se ještě ujala jedna střela z dálky a pak také pokutový kop. Při jeho odpískání bylo na hřišti trochu dusno, protože rozhodčí K. Kafka nejdříve přehlédl faul na červenojanovického D. Dvořáka, který to neunesl a kopl protihráče.

I přes sedmigólový výprask panovala v kabině Červených Janovic dobrá nálada, a to z důvodu, že přeci jenom dostaly menší výprask než před čtrnácti dny Zbraslavice B, které v Kácově prohrály 1:10. Za výkon ve druhé půli dokonce padla pochvalná slova na adresu R. Houdka a B. Čochnáře.

Branky: 6. a 26. A. Pana, 17. a 50. V. Štorch, 37. K. Páleník, 40. J. Pospíšil, 81. J. Blažek z penalty. Rozhodčí: K. Kafka (K. Hora).

Č. Janovice: M. Valenta - L. Červinka, J. Laudát, V. Zdeněk, B. Laudát - J. Červinka, D. Dvořák, R. Houdek, J. Hájek - R. Sedláček, M. Pokorný. Střídali: V. Menšík, O. Menšík, B. Čochnář, M. Zdeněk. Mužstvo vedl: O. Menšík.

Příští zápas: Č. Janovice - Kačina (neděle 18. května od 17 hodin).

Další výsledky 21. kola IV. třídy, sk. B: Kačina - Zbraslavice B 4:1, Soběšín - Suchdol C 1:2, Nepoměřice - Nové Dvory B 4:0, Miskovice - Kaňk B 2:3, Malešov B - Rataje n. S. 3:1, Malín B - Křesetice B 11:3. (jh, lh)