Naprostý chaos v sestavě dokázaly Nepoměřice rychle potrestat

Jarní forma červenojanovické fotbalové rezervy není kromě prvního střetnutí s Křeseticemi B nijak oslnivá a v souboji s Nepoměřicemi neprobudilo její fotbalisty ani silné krupobití v obou poločasech.

18. kolo:
neděle 20. dubna 2014 od 17 hodin
Červené Janovice B - Nepoměřice 1:6 (0:4)

Mistrovské utkání Červené Janovice B - Nepoměřice 1:6 (0:4). Foto: Jana VyčítalováAčkoliv to domácí mužstvo mělo na hřiště podstatně blíž než soupeř, tak se na jeho jedenáctku čekalo o poznání déle. Marodka týmu totiž každým zápasem roste, a tak muselo vypomoct několik posil z áčka.

Úvod však na straně Červených Janovic ovládal naprostý chaos, kdy hráčům několik minut trvalo, než si ujasnili, kde kdo bude hrát. Hosté tak od začátku diktovali tempo hry a odměnou jim bylo brzké vedení, které se rychle navyšovalo.

Zhruba v polovině poločasu už o vítězi nikdo nepochyboval - Nepoměřice vedly 4:0, když obranu zaměstnávalo především duo O. Linek a M. Culka. Prvně jmenovaný vstřelil už v průběhu první půle hattrick.

Domácí se do šancí dostávali jen sporadicky. Největší z nich měl I. Hájek, který ovšem po přihrávce L. Menšíka hlavičkoval na hranici malého vápna mimo tyče.

Po změně stran se tempo zklidnilo a hosté jen kontrolovali hru a hrozili především po akcích z pravé strany. O. Linek přidal další dvě branky a Nepoměřice v klidu směřovaly k tříbodovému zisku.

V závěru utkání se červenojanovický celek ještě dočkal čestného úspěchu: aktivní obránce T. Vomela se vydal na útočný výlet až do soupeřova vápna, kde byl faulován, a následnou penaltu proměnil D. Dvořák. Tím alespoň částečně zmírnil krutou porážku.

Branky: D. Dvořák z penalty - O. Linek 5, M. Culka. Rozhodčí: M. Semirád (Vinice).

Č. Janovice B: R. Houdek - T. Vomela, T. Filip, J. Červinka, V. Zdeněk - L. Menšík, R. Menšík, I. Hájek, D. Dvořák - T. Kropáček, R. Mutl. Střídali: T. Menšík, O. Menšík. Mužstvo vedl O. Menšík.

Příští zápas: Malešov B - Č. Janovice B (neděle 27. dubna od 17 hodin).

Další výsledky 18. kola IV. třídy, sk. B: Nové Dvory B - Kaňk B 3:2, Rataje n. S.  - Miskovice 2:0, Suchdol C - Malín B 0:3, Kačina - Malešov B 1:4, Kácov B - Soběšín 9:1, Zbraslavice B - Křesetice B 5:1. (tk)