Nástupy do obou poločasů byly proti Bratčicím přímo ukázkové

26. 4. 2014

Další důležitý zápas takzvaně o šest bodů měli na programu fotbalisté Červených Janovic, kteří přivítali Bratčice. Ke kýženému úspěchu jim mohl pomoci i velmi brzký vstřelený gól, ale opak byl pravdou.

19. kolo:
sobota 26. dubna 2014 od 17 hodin
Červené Janovice – Bratčice 2:2 (1:2)

Mistrovské utkání Červené Janovice - Bratčice 2:2 (1:2). Foto: Jana VyčítalováKdyž už ve 3. minutě L. Červinka v pohodě dorazil do sítě míč vyražený brankářem soupeře po střele T. Dvořáka, vypadalo to, že se domácí kolektiv naladí na vítěznou notu a zaskočené hosty „potěší“ ještě více. Místo toho ale začal hrát hodně pasivně a dal vzpomenout na druhý poločas minulého utkání v Záboří nad Labem. Nikdo se pak nemohl divit, že Bratčice postupně převzaly iniciativu a byly lepším týmem.

Podpořil je v tom i střelec červenojanovického gólu svým zkratem na hranici vlastního velkého vápna, kde protihráči zbytečně oplácel faul, zvláště když jeho mužstvo mělo míč pod kontrolou. Červené kartě se sice díky benevolentnosti hlavního rozhodčího vyhnul, ovšem trest v podobě trefy J. Fendrycha do šibenice z následného rozehraného nepřímého kopu na sebe nenechal v 19. minutě dlouho čekat.

To hosty ještě více utvrdilo v tom, že by v Červených Janovicích nemuseli být bez šance, a šli svému štěstí naproti. V 33. minutě po janovické ztrátě balonu u levé lajny přišel rychlý centr na nabíhajícího M. Haška, kterého L. Hájek už neměl nárok nijak zastavit, a tak se Bratčice ujaly po hlavičce poločasového vedení.

Domácímu celku přestávka před druhou půlí prospěla, stejně jako střídání. Do hry se dostal J. Švorc a jeho přítomnost ve středu zálohy byla znát. Možná hned jeho první kontakt s balonem znamenal vyrovnání, když míč po rohovém kopu L. Menšíka hlavičkoval na prostředek malého vápna, kde se v 46. minutě nejlépe zorientoval R. Menšík a v trochu krkolomné až akrobatické pozici rovněž hlavičkou skóroval.

Hřiště najednou opět bylo plné červenojanovických fotbalistů s viditelnou touhou duel rozhodnout ve svůj prospěch. Nejvíce se tomuto cíli přiblížil J. Červinka, jemuž stačilo trefit prázdnou svatyni, ovšem levačkou orazítkoval jen břevno. Co na tom, že míč pak podle některých diváků údajně skončil za brankovou čárou a následně se odrazil zpátky do hřiště, sudí to ze svého postavení neměl šanci postřehnout, a tak se dále hrálo za vyrovnaného stavu.

Hosté poté přečkali bez úhony i několik útočných výpadů R. Menšíka, včetně jednoho možného vyloučení (stejně jako v případě L. Červinky z toho byla jenom žlutá karta, tentokrát za zmaření vyložené brankové příležitosti), a naopak jejich velmi povedený přímý kop vyrazil gólman M. Valenta s pomocí břevna na roh a jinou příležitost zachraňoval na brankové čáře V. Bouma.

V závěru zápasu se ještě dvěma šancemi připomněl červenojanovický (ex)kanonýr R. Vavřina. Zvlášť jeho druhý pokus z přímého kopu v samotném konci zápasu byl blízko zápisu do střelecké listiny, ovšem do dráhy letu míče se opět postavilo břevno a ani následná skrumáž už nic nevyřešila. Oba soupeři si tak rozdělili po bodu a v tabulce po 19. kole si Červené Janovice udržely od Bratčic čtyřbodový odstup.

Branky: 3. L. Červinka, 46. R. Menšík - 19. J. Fendrych, 33. M. Hašek. Rozhodčí: J. Novák (Kolín).

Č. Janovice: M. Valenta - L. Hájek, V. Bouma, T. Dvořák, M. Liberský - L. Červinka, T. Menšík, R. Vavřina, L. Menšík - J. Červinka, R. Menšík. Střídal: J. Švorc. Připraven byl: D. Dvořák. Trenér: J. Víta.

Příští zápas: Paběnice B - Č. Janovice (neděle 4. května od 17 hodin).

Další výsledky 19. kola III. třídy: Hlízov - Záboří n. L. 8:3, Tupadly B - Křesetice 2:2, Zruč n. S. B - Sedlec B 4:1, Kluky - Chotusice 1:2, Suchdol B - Paběnice B 1:0, Bílé Podolí B - Žleby 4:1. (lh)