Než se v mlze rozkoukali, museli dohánět čtyřgólové manko

17. 11. 2013

Poslední možnost získat na podzim první body do tabulky nejnižší okresní fotbalové soutěže mělo červenojanovické béčko v utkání s rezervním týmem Nových Dvorů. Hru ztěžovala hustá mlha na hranici pravidel.

13. kolo:
neděle 17. listopadu 2013 od 13.30 hodin
Červené Janovice B – Nové Dvory B 3:4 (1:4)

Před mistrovským utkáním Červené Janovice B - Nové Dvory B 3:4 (1:4). Foto: Martin LiberskýOdhodlání něco udělat s nulou na bodovém kontě však domácí hráči nechali zřejmě v kabině. Za pasivitu a neschopnost si dobře přihrát byli po zásluze a tvrdě potrestáni. Po rychlých protiútocích jim soupeř nasázel v rozmezí dvaceti minut čtyři góly.

Kdo by ale čekal, že se budou opakovat výsledky na začátku sezony, kdy se červenojanovický celek sesypal po obdržených brankách, byl na omylu. V další fázi zápasu začala především fungovat kombinace mezi I. Hájkem a Z. Schneiderwindem. Do konce první půle z toho byla trefa Z. Schneiderwinda z přímého kopu a střela I. Hájka do břevna.

Poločasovou přestávku strávili fotbalisté obou mužstev netradičně u svých střídaček na hřišti, aby po vzájemné dohodě pokračovali po chvíli ve hře.

Do dalšího dějství domácí kolektiv vystřídal dva hráče s cílem pokračovat v tlaku, který se jim dařil před změnou stran. Tento záměr jim vycházel, když se do několika nadějných šancí propracovali V. Menšík nebo D. Dvořák, ale buď je vychytal hostující brankář M. Černý, nebo chyběly centimetry.

Přesto se Červené Janovice dočkaly další gólové radosti, když po centru J. Hájka zakončoval v 75. minutě D. Dvořák a po přihrávce I. Hájka skóroval v 87. minutě Z. Schneiderwind. K jejich škodě však už bylo pozdě na to, aby uhráli alespoň nerozhodný výsledek.

„Po neblahém začátku jsme se rozehráli a ve druhém poločase jsme soupeře přehrávali. Vytvořili jsme si spoustu šancí, bohužel mnoho jich vyšlo naprázdno. Přáno nebylo hlavně Davidu Dvořákovi, u dalších střeleckých šancí byli například Ivoš Hájek, Zdeněk Schneiderwind a Vojta Menšík,“ zrekapituloval kapitán mužstva Jan Laudát.

On i další jeho spoluhráči doufají, že navážou na zlepšené výkony v závěru podzimní části sezony a na jaře už určitě nějaké body vybojují.

Pozápasové dozvuky

K utkání se bez omluvy, či spíše po osobní telefonické dohodě s kolegou F. Onderkou z Čáslavi, nedostavil hlavní rozhodčí J. Uher z Uhlířských Janovic. Disciplinární komise Okresního fotbalového svazu v Kutné Hoře ho za to potrestala pokutou ve výši 300 korun.

Branky: 31., 87. Z. Schneiderwind, 75. D. Dvořák - 11., 18. J. Zeman, 12., 20. V. Melša. Rozhodčí: F. Onderka (Čáslav).

Č. Janovice B: R. Houdek - T. Vomela, J. Laudát, T. Filip, J. Hájek - V. Zdeněk, I. Hájek, Z. Schneiderwind, M. Liberský - D. Dvořák, R. Mutl. Střídali: O. Menšík, V. Menšík, L. Červinka, J. Červinka. Mužstvo vedl: O. Menšík.

Další výsledky 13. kola IV. třídy, sk. B: Nepoměřice - Zbraslavice B 1:4, Soběšín - Miskovice 1:3, Kácov B - Kaňk B 5:1, Kačina - Křesetice B 5:2, Suchdol C - Rataje n. S. 2:5, Malešov B - Malín B 5:1. (jh, lh)