Nové Dvory si těsný náskok potřetí už vzít nenechaly

14. 6. 2014

I přes porážku v Nových Dvorech si červenojanovická fotbalová rezerva udržela předposlední příčku v tabulce IV. třídy, skupina B. Pomohla jí k tomu Kačina, která si druhý den odvezla všechny tři body z Křesetic.

26. kolo:
sobota 14. června 2014 od 17 hodin
Nové Dvory B - Červené Janovice B 3:2 (2:1)

Fotbalové hřiště v Nových Dvorech. Foto: Martin LiberskýZatímco novodvorské béčko se díky pozápasové rozlučce sešlo v hojném počtu, hosté museli celé utkání odehrát bez možnosti střídání. A hned od úvodního hvizdu rozhodčího L. Kracíka měli především obránci co dělat.

Počáteční tlak domácího mužstva vyústil v první branku, když se v 7. minutě trefil V. Melša. Červené Janovice jakoby tento gól probral a rychle odpověděly: po trestném kopu L. Hájka ve 12. minutě tečoval míč T. Kropáček až k M. Liberskému, který zkušeně přehodil brankáře.

Hosté po celou dobu hrozili nebezpečnými brejky a hlavně v prvním poločase měla novodvorská obrana problémy s přebíráním útočníků soupeře, které dobře doplňovali krajní záložníci M. Liberský a J. Červinka. Právě on se dostal do několika dobrých šancí, branku však míjel.

V 38. minutě se tak zase ozvaly Nové Dvory a po hezké kombinaci ve středu hřiště se nemýlil T. Papak. Protivník mohl podobným způsobem odpovědět prakticky vzápětí: M. Liberský napálil odražený míč a jeho střela z dobrých dvaceti metrů zatřásla břevnem.

V úvodu druhé půle napodobil svého spoluhráče J. Červinka, který z přímého kopu rovněž rozezněl břevno, a pak také D. Dvořák, jenž v 52. minutě po přihrávce L. Hájka svojí ‘životní‘ střelou srovnal skóre.

V následujících minutách se hra zklidnila a dlouho se hrálo bez vážnějších šancí, přestože mírnou převahu měl domácí celek. Ten šel nakonec v 77. minutě potřetí do vedení: po krásném centru z pravé strany se před brankářem R. Houdkem zjevil dobře naběhnutý T. Vaněk a nemýlil se.

Nové Dvory ve zbytku zápasu už těsný náskok uhájily, a sice i díky tomu, že T. Kropáček po kombinaci s O. Menšíkem a o chvíli později D. Uher v největších šancích jen těsně minuli šibenici.

Červenojanovická rezerva se přesto rozloučila se sezonou důstojným výkonem, kterému by možná slušela i remíza. Po několika podzimních debaklech se hráči oklepali a na jaře odehráli více zápasů, na které se dalo konečně i koukat.

Branky: 7. V. Melša, 38. T. Papak, 77. T. Vaněk - 12. M. Liberský, 52. D. Dvořák. Rozhodčí: L. Kracík (Vrdy).

Č. Janovice B: R. Houdek - L. Hájek, V. Zdeněk, D. Uher, L. Červinka - J. Červinka, D. Dvořák, I. Hájek, M. Liberský - T. Kropáček, O. Menšík. Mužstvo vedl: O. Menšík.

Další výsledky 26. kola IV. třídy, sk. B: Malín B - Malešov B 2:0, Miskovice - Soběšín 3:2, Rataje n. S. - Suchdol C 9:1, Zbraslavice B - Nepoměřice 4:3, Kaňk B - Kácov B 1:10, Křesetice B - Kačina 2:4. (tk)