Nový začátek béčka se proměnil ve festival zahozených šancí

25. 8. 2013

Po téměř třech letech se na fotbalovou scénu vrátila červenojanovická rezerva. Stalo se tak poprvé od doby, co mužstvo bylo vedením klubu v říjnu roku 2010 odhlášeno z rozehrané mistrovské soutěže.

1. kolo:
neděle 25. srpna od 17 hodin
Křesetice B – Červené Janovice B 4:2 (2:0)

Mistrovské utkání Křesetice B - Červené Janovice B 4:2 (2:0). Foto: Luboš HájekCelý zápas se za neustálého drobného deště vyznačoval poklidným průběhem a kvůli děravým obranám i velkým množstvím gólových příležitostí na obou stranách. Svůj úkol splnilo především křesetické útočné duo L. Stárek - D. Bláha, které se po vzájemné spolupráci postaralo v první půli o dvoubrankové vedení svého týmu.

Naopak v červenojanovickém dresu se do poločasové přestávky trestuhodně nenašel žádný střelec, a tak šance hostů, zejména J. Hájka, byly častokrát takzvaně zazděny. Zvlášť tato formulace seděla v momentě, kdy se nejednou dostali do několikanásobného přečíslení, avšak k pobavení diváků vždy bez úspěchu.

Recept na překonání brankáře M. Krejčíka našel záhy po změně stran až náhradník R. Vavřina, ovšem netrvalo dlouho a soupeř vedl po rohovém kopu a trefě A. Gygala opět o dva góly. Když hlavičkující D. Bláha přidal po hezkém centru další zápis do střelecké listiny, bylo křesetické béčko velmi blízko vítězství. A to už si nenechalo vzít ani po dalším gólu R. Vavřiny, kterému do uličky přihrál M. Zajíček, a sérii nevyužitých šancí.

„Bylo to dobrý, doufám, že si příště zase všichni přijdete zahrát,“ s úsměvem ve tváři odlehčil porážku hned v kabině po zápase Vladimír Zdeněk. Ten mužstvo vedl za dovolenkáře O. Menšíka.

Jako kapitána pověřil I. Hájka, jenž na sebe upozornil několika pohlednými technickými kousky, ale také například tím, že zhruba v prvních patnácti minutách nemohl zkrotit tkaničku u svých kopaček, a tak spíš klečel, než hrál fotbal.

Branky: 18. L. Stárek, 38. D. Bláha, 51. A. Gygal, 58. D. Bláha - 49. R. Vavřina, 61. R. Vavřina. Rozhodčí: O. Opočenský (Licoměřice).

Č. Janovice: R. Houdek - L. Červinka, L. Hájek, T. Dvořák, T. Filip - I. Hájek, T. Menšík, L. Menšík, J. Červinka - M. Zajíček, J. Hájek. Střídali: R. Vavřina, V. Zdeněk. Mužstvo vedl: V. Zdeněk.

Příští zápas: Č. Janovice B - Kaňk B (sobota 31. srpna od 17 hodin).

Další výsledky 1. kola IV. třídy, sk. B: Rataje nad Sázavou - Zbraslavice B 2:1, Nové Dvory B - Suchdol C 2:2, Miskovice - Kácov B 1:3, Nepoměřice - Malešov B 6:1, Kaňk B - Kačina 5:1, Malín B - Soběšín 6:1. (lh)