Oslava se po derby nekonala, kouč si musí počkat na leden

6. 10. 2013

Narozeninový dárek v podobě vítězství v derby Červených Janovic s paběnickou rezervou si chtěl v předstihu čtyř měsíců rozbalit domácí trenér S. Daněk. Jeho svěřencům se však toto přání splnit nepovedlo.

7. kolo:
neděle 6. října 2013 od 16 hodin
Červené Janovice – Paběnice B 1:1 (1:1)

Mistrovské utkání Červené Janovice - Paběnice B 1:1 (1:1). Foto: Jana VyčítalováKouč jako fotbalista dříve v Paběnicích působil, a tak nebylo divu, že měl na výhře enormní zájem. Jeho tým ale nenastoupil v optimálním složení, z minulého vítězného zápasu v Bratčicích chyběly hned tři opory: D. Uher, R. Vavřina a Z. Schneiderwind. A právě jejich nepřítomnost v sestavě spoluhráče dost zaskočila, alespoň to tak ze začátku vypadalo.

Domácí celek, toho času na druhém místě v tabulce III. třídy, byl v derby favoritem, zvláště když Paběnice postihla termínová kolize - áčko nastoupilo ve stejný čas v Uhlířských Janovicích, kde nakonec vyhrálo 1:0. A činil se také rezervní tým, který od úvodních minut překvapivě diktoval tempo hry.

Červenojanovičtí fotbalisté neměli zrovna dobrý den a kupili v rozehrávce jednu chybu za druhou. Tu největší vyrobil v 35. minutě na půlící čáře stoper V. Bouma, který špatnou přihrávkou poslal do brejku V. Kozla. Ten postupoval sám přímo na brankáře M. Valentu a nabídnutou šanci s přehledem proměnil. Bez šance dohonit ho už byli T. Dvořák i L. Hájek.

Po této brance se však domácí mužstvo zlepšilo a podařilo se mu gólem do šatny vyrovnat, když ve 44. minutě po rohovém kopu J. Víty hlavičkoval míč do sítě J. Červinka. Ten tak dal po krátké chvíli zapomenout na tutovku T. Menšíka, jehož ke skórování vyzval P. Holý.

Ve druhé půli už Červené Janovice hrály prim, ale z územní převahy a několika velmi nadějných šancí nic nevytěžily. Paběnický brankář I. Benda se tudíž za balonem za svými zády už ohlížet nemusel.

Naopak, byli to hosté, kteří se v závěru utkání mohli radovat z vítězství. V 87. minutě se stoper M. Sedláček vydal na výlet, po pěkné přihrávce středem domácí obrany přesprintoval V. Boumu i T. Dvořáka a před sebou už měl jen strážce svatyně M. Valentu. Ten ale včas vyběhl a připsal si klíčový zákrok, jenž v derby rozhodl o dělbě bodů.

„Aspoň jsme spadli ze stromu na zem,“ okomentoval nečekanou ztrátu dvou bodů viditelně zklamaný červenojanovický kouč Stanislav Daněk.

Branky: 44. J. Červinka - 35. V. Kozel. Rozhodčí: Z. Volf (Čáslav).

Č. Janovice: M. Valenta - L. Hájek, V. Bouma, T. Dvořák, B. Laudát - L. Červinka, J. Švorc, P. Holý, T. Menšík - J. Víta, J. Červinka. Připraveni byli: J. Laudát, J. Hájek. Mužstvo vedli: S. Daněk, F. Bednář, R. Vavřina.

Příští zápas: Žleby - Č. Janovice (sobota 12. října od 16 hodin).

Další výsledky 7. kola III. třídy: Tupadly B - Chotusice 0:5, Bílé Podolí B - Křesetice 2:1, Hlízov - Bratčice 1:4, Zruč n. S. B - Záboří n. L. 3:3, Suchdol B - Žleby 7:4, Kluky - Sedlec B 6:2. (lh)