Padesátiletý matador se v Malíně vrátil do sestavy jako bek

13. 4. 2014

V jarních odvetách mají fotbalisté červenojanovické rezervy ve zvyku vylepšovat své skóre. Povedlo se jim to i v Malíně, výkonem však napodobili své představení z podzimu, kdy prohráli o šest gólů.

17. kolo:
neděle 13. dubna 2014 od 16.30 hodin
Malín B - Červené Janovice B 5:0 (4:0)

Mistrovské utkání Malín B - Červené Janovice 5:0 (4:0). Foto: Josef HájekVzhledem ke střetu obou červenojanovických mužstev vypomohli béčku i M. Zajíček a P. David. Prvně zmiňovaný se ve svých padesáti letech vrátil do základní sestavy a na postu pravého obránce si v první půli užil fotbalu více než dost.

Malínští znepříjemňovali hostující defenzívu rychlou a přesnou kombinací a výborným přechodem do útoku. Právě přesnost scházela po celé utkání na kopačkách fotbalistů Červených Janovic. Rychle odevzdanými míči se hosté okamžitě dostávali pod tlak, z něhož soupeř v prvním poločase vytěžil hned čtyři branky.

Činil se především M. Šťastný, který za třicet minut nasázel hattrick, a osudu utkání bylo vlastně rozhodnuto. To vše už za dohledu zraněného J. Hájka, který přijel své spoluhráče podpořit v průběhu úvodní půle.

Okénka se otevírala i v malínské obraně, střely D. Dvořáka a M. Liberského však míjely bránu. Do asi největší šance hostů v prvním poločase se po průniku a přihrávce T. Kropáčka dostal I. Hájek a při následné dorážce i O. Menšík, ovšem jeho střela nenadělala brankáři J. Opaskovi větší potíže.

Scénář druhého dějství byl podobný tomu prvnímu. Domácí drželi míč na kopačkách, tvořili hru a trpělivě čekali na chyby protivníkovy obrany. Hned v úvodu poločasu svůj gólový účet navýšil M. Šťastný, další branky se ale malínští fotbalisté už nedočkali, ačkoliv svatyni R. Houdka ostřelovali ze všech stran, především při standardních situacích.

Svou chvilku slávy si mohl připsat i hostující náhradník P. David. Při úniku byl v šestnáctce soupeře podražen a rozhodčí M. Mottajček odpískal penaltu, té se sám faulovaný ujal, jenže jeho střelu kryl dobře postavený brankář J. Opasek. Uchránil tak čisté konto a jeho tým si jednoduše připsal tříbodový zisk.

Svou bilanci z utkání s nadhledem hodnotil červenojanovický stoper Tomáš Filip. „Dneska jsem na dva góly přihrál a jeden dal," reagoval tak na situaci z první půle, kdy míč právě po odrazu od něj skončil za zády R. Houdka.

Branky: 9. M. Šťastný, 17. M. Šťastný, 30. M. Šťastný, 32. P. Poklop, 62. M. Šťastný. Rozhodčí: M. Mottajček (Kolín).

Č. Janovice B: R. Houdek - M. Zajíček, T. Filip, J. Laudát, V. Zdeněk - T. Kropáček, D. Dvořák, I. Hájek, M. Liberský - V. Menšík, O. Menšík. Střídali: P. David, R. Sedláček. Mužstvo vedl: O. Menšík.

Příští zápas: Červené Janovice B - Nepoměřice (neděle 20. dubna od 17 hodin).

Další výsledky 17. kola IV. třídy, sk. B: Miskovice - Suchdol 5:1, Soběšín - Zbraslavice B 0:1, Nepoměřice - Kačina 4:3, Malešov B - Kácov B 1:1, Kaňk B - Rataje n. S. 2:4, Křesetice B - Nové Dvory B 4:3. (tk)