Platilo to i v Malešově: faulovaný hráč by neměl kopat penaltu

28. 4. 2014

Po výprasku s Nepoměřicemi opět nečekal fotbalisty červenojanovického béčka jednoduchý soupeř - na jaře neporažená malešovská rezerva. Nicméně podzimní výsledek napovídal, že by to mohl být vyrovnaný duel.

19. kolo:
neděle 27. dubna 2014 od 17 hodin
Malešov B - Červené Janovice B 4:1 (1:0)

Mistrovské utkání Malešov B - Červené Janovice B 4:1 (1:0). Foto: Václav DastychIdeální fotbalové počasí a už tradičně kvalitně připravený sportovní areál Josefa Klečáka v Malešově sliboval všem přítomným pěkné odpoledne. Samotná mužstva ale příliš krásy nenabídla.

Více ze hry měli v prvním poločase domácí. Ti hrozili především dlouhými nákopy na útočníky, s nimiž si ovšem červenojanovická obrana ve spolupráci s brankářem M. Valentou, který při absenci R. Houdka a zraněného J. Hájka musel zaskočit mezi třemi tyčemi, většinou poradila.

První vážnější příležitost spálil malešovský M. Magat, který bránu áčkového gólmana z deseti metrů vysoko přestřelil. O několik minut později se dral do šance opět M. Magat, ve vápně ho však povalil T. Kropáček a rozhodčí J. Havránek s odpískáním penalty dlouho neotálel. Pokutový kop bezpečně proměnil F. Vostrý a jeho tým se ujal v 25. minutě zaslouženého vedení.

V tu chvíli se probrali i hosté a po několika chybách v rozehrávce malešovské obrany měli k dispozici standardní situace, které ale nevyužili. A sice ani tu největší v 45. minutě, kdy byl po trestném kopu J. Víty faulován ve vápně soupeře J. Červinka. On sám se zahrání výhody ujal, a potvrdil tak nepsané fotbalové pravidlo: faulovaný hráč penaltu nekope, protože brankář V. Novotný jeho střelu doprostřed brány v pohodě vyrazil.

Ukázku také toho, jak by neměla vypadat úvodní rozehrávka, předvedli hosté záhy po změně stran. Stačily tři přihrávky, aby se obránce T. Vomela dostal pod tlak a jeho následný odkop s přispěním protihráče skončil na kopačkách domácích fotbalistů, kteří nabízenou šancí díky F. Vostrému nepohrdli.

Situace po vstřeleném gólu byla totožná s tou v první půli, hru hostí navíc oživili střídající O. a V. Menšíkovi, kteří hned vytvořili několik šancí. V největší z nich se objevil J. Červinka, jehož střela orazítkovala tyč. Následující série standardních situací vyústila v další pokutový kop, když jeden z malešovských fotbalistů zahrál při zpracování míče rukou. Tentokrát vzal na sebe zodpovědnost úspěšný exekutor z minulého zápasu D. Dvořák a opět se nemýlil.

Zvýšenou aktivitu červenojanovického mužstva ukončila pro něj nešťastná situace ze 72. minuty, kdy si střelu P. Železného do vlastní sítě srazil kapitán J. Laudát. Pak už se utkání jen dohrávalo a v 88. minutě ještě pojistil domácí vítězství po individuální akci R. Báča.

Malešovská rezerva si tak udržela jarní neporazitelnost, tři body jí však hosté rozhodně nedali zadarmo.

Branky: 25. F. Vostrý z penalty, 46. F. Vostrý, 72. P. Železný, 88. R. Báča - 58. D. Dvořák z penalty. Rozhodčí: J. Havránek (Bratčice).

Č. Janovice B: M. Valenta - T. Vomela, T. Filip, J. Laudát, V. Zdeněk - T. Kropáček, D. Dvořák, I. Hájek, J. Červinka - J. Víta, P. David. Střídali: O. Menšík, V. Menšík, R. Mutl, R. Sedláček. Mužstvo vedl: O. Menšík.

Příští zápas: Č. Janovice B - Soběšín (sobota 3. května od 17 hodin).

Další výsledky 19. kola IV. třídy, sk. B: Kácov B - Zbraslavice B 10:1, Soběšín - Kačina 3:0 kontumačně (hosté se předem omluvili), Nepoměřice - Suchdol C 12:0, Miskovice - Nové Dvory B 8:0, Malín B - Rataje n. S. 5:1, Kaňk B - Křesetice B 3:3. (tk)