Ponurá nálada v červenojanovickém fotbalovém týmu po duelu s béčkem Bílého Podolí symbolizovala takzvané Dušičky. Smutek panoval z výsledku i pozápasového oznámení trenéra S. Daňka.

11. kolo:
sobota 2. listopadu 2013 od 14 hodin
Červené Janovice – Bílé Podolí B 1:2 (0:1)

Mistrovské utkání Červené Janovice - Bílé Podolí B 1:2 (0:1). Foto: Jana VyčítalováDomácí mužstvo čekají v závěru podzimní části sezony dva nejlepší celky soutěže, a tak lehčí variantu možného bodového zisku mělo naposledy právě v souboji s podolskou rezervou, zvlášť když ta hrála ve stejnou dobu jako áčko a do Červených Janovic přijela bez náhradníků. I tak však hosté udělili soupeři pořádnou lekci z produktivity.

Červenojanovičtí fotbalisté se sice tlačili do útoku, ovšem jejich koncovka byla žalostná. Proměňovat šance se nedařilo hlavně R. Vavřinovi, jehož v sérii brankových příležitostí hned třikrát vychytal podolský A. Beran. „Jestli do konce podzimu nedám aspoň jeden gól, tak asi skončím s fotbalem,“ řekl až příliš rezignovaně kanonýr Radek Vavřina, který se naposledy trefil na konci září v Bratčicích, kde pak v hlavičkovém souboji utrpěl zlomeninu nosu. Bez oblíbeného fotbalu však vydržel jen jeden zápas...

Podolskému kolektivu stačila v prvním poločase prakticky jediná šance, z které udeřil. Po půlhodině hry přečkal bez úhony rohový kop soupeře, aby následně do otevřené obrany podnikl rychlý protiútok, na jehož konci byli dva velmi zkušení hráči: L. Štoček ideální přihrávkou vybídl ke skórování nabíhajícího J. Spáčila a ten ve 32. minutě ani na okamžik nezaváhal.

V lekci z produktivity pokračovalo Bílé Podolí B také na začátku druhé půle, kdy v 53. minutě zvýšil vedení svého mužstva L. Štoček. Domácí se z inkasované branky rychle oklepali a hned v 54. minutě po přihrávce R. Vavřiny vstřelil Z. Schneiderwind kontaktní gól, což celý tým povzbudilo.

Snaha vyrovnat byla zjevná, ovšem až na jednu výjimku v podání J. Červinky neefektní. Střídající hráč si všiml, že gólman A. Beran stojí daleko před svou svatyní, a tak ho z dobrých třiceti metrů zkusil přelobovat. Povedlo se mu to dokonale, neboť míč orazítkoval břevno a od něj se odrazil za brankovou čáru a pak zpět do hřiště. Ke škodě pro Červené Janovice stál hlavní rozhodčí L. Culka příliš daleko od inkriminovaného místa a nechal ve hře pokračovat.

„To byl gól!“ křičel jeden z diváků Josef Uher, který stál hned vedle brány. Jeho slova potvrdil i samotný A. Beran, ale samozřejmě až po skončení utkání. Červené Janovice tak musely překousnout nespravedlivou porážku, ale ta horší věc je teprve čekala…

„Hráli chytře a byli produktivní,“ řekl všem svým svěřencům v kabině na adresu podolských fotbalistů trenér Stanislav Daněk a následně už jen úzké vedení klubu požádal s okamžitou platností o uvolnění z funkce ze zdravotních důvodů.

„Nedělám to kvůli někomu, ani kvůli výsledkům. Už jsem prostě jen z toho unavený a chci si odpočinout. Beru troje prášky na tlak, abych mohl nějakým způsobem fungovat, a potřebuji klid,“ zdůvodnil svoji rezignaci Stanislav Daněk. Zároveň s úsměvem přiznal, že nervovat se bude určitě i jako divák.

Kouč tuto možnost už několikrát připouštěl, ale v tomto případě se zdá být jeho rozhodnutí už nezvratné. Jeho post by měl v posledních dvou kolech zřejmě zastat asistent trenéra F. Bednář. Vše dořešit pak budou mít funkcionáři čas přes zimní přestávku.

„Standovi jsem za odvedenou práci poděkoval hned, jak nám to oznámil a nepřipustil, že by dál jako trenér pokračoval. Na další projevy díků jistě přijde vhodný čas na rozlučce, která začne hned po skončení posledního podzimního duelu doma s Chotusicemi,“ uvedl sekretář klubu Luboš Hájek.

Branky: 54. Z. Schneiderwind - 32. J. Spáčil, 53. L. Štoček. Rozhodčí: L. Culka (Ostružno).

Č. Janovice: M. Valenta - L. Hájek, V. Bouma, T. Dvořák, F. Zoufalý - L. Červinka, D. Uher, P. Holý, L. Menšík - Z. Schneiderwind, R. Vavřina. Střídal: J. Červinka. Připraveni byli: J. Laudát, J. Hájek. Trenér: S. Daněk.

Příští zápas: Suchdol B - Č. Janovice (neděle 10. listopadu od 14 hodin).

Další výsledky 11. kola III. třídy: Hlízov - Tupadly B 4:3, Záboří n. L. - Bratčice 2:2, Suchdol B - Chotusice, Zruč n. S. B - Křesetice 2:4, Kluky - Žleby 1:1, Sedlec B - Paběnice B 1:1. (lh)