Postrachem na Kaňku se opět stal ztracený klíč od šatny

30. 3. 2014

Navzdory souběžně hranému zápasu áčka se sešla červenojanovická fotbalová rezerva před cestou na Kaňk v plném počtu. Na výsledek z minulého týdne, kdy si připsala premiérové vítězství, však nenavázala.

15. kolo:
neděle 30. března 2014 od 16 hodin
Kaňk B Červené Janovice B 5:0 (3:0)

Mistrovské utkání Kaňk B - Červené Janovice B 5:0 (3:0). Foto: Petr SeveraOd začátku přebralo iniciativu kaňkovské béčko a hosté se zpravidla nezmohli na víc, než odkopy na útočnou polovinu hřiště, kde si s míči i přes snahu dotírajících útočníků R. Mutla a V. Menšíka poradili domácí obránci.

První větší šance znamenala i první gól: rychlý protiútok po chybě v rozehrávce Červených Janovic zužitkoval F. Boudabouza. Kaňkovský tým tento počin uklidnil a i nadále kontroloval hru. Výjimečně zahrozili rovněž hosté, střelu I. Hájka však zkrotil brankář a T. Kropáček v dobré pozici nezkrotil poskakující míč. A tak udeřil opět celek z kutnohorského předměstí: centr J. Vintišky překvapil mezi tyčemi J. Hájka a k údivu všech skončil v síti. Do konce poločasu domácí přidali ještě jednu trefu, a tak se šlo do šaten za stavu 3:0.

Do kabin nakonec zamířilo jen jedno družstvo, protože červenojanovičtí hráči strávili většinu poločasové přestávky hledáním ztraceného klíče od své šatny, na jehož již několikátou ztrátu byli před utkáním upozorňováni. Klíč se nakonec našel, a tak se mohla uskutečnit plánovaná výměna gólmanů - J. Hájka nahradil R. Houdek.

Druhý poločas se již odehrával ve vlažnějším tempu, obzvlášť když si Kaňk B svoje vedení hned na začátku pojistil. Špatné rozpoložení hostující rezervy podtrhlo v 53. minutě nezaviněné zranění M. Sýkory, který byl kvůli velké bolesti achilovky odnesen ze hřiště na nosítkách. Jakoby však několikaminutová pauza vlila jeho spoluhráčům krev do žil a ti se přeci jen osmělili a začali hrozit několika trestnými kopy, z nichž se však žádný neujal.

A tak T. Kropáček zavzpomínal na svá léta strávená v dorosteneckém týmu na Kaňku a po špatném odkopu soupeři přímo daroval pátý gól. V závěru se pak ještě objevil ve slibné příležitosti po přesné přihrávce J. Laudáta, ale tváří v tvář brankáři míč ani netrefil, a tak se červenojanovická rezerva alespoň čestného úspěchu nedočkala.

Branky: 8. F. Boudabouza, 28. J. Vintiška, 31. a 49. M. Čech, 70. L. Reis. Rozhodčí: T. Volenec (Vlkaneč).

Č. Janovice B: J. Hájek (R. Houdek) - T. Vomela, J. Laudát, T. Filip, M. Sýkora - T. Kropáček, I. Hájek, V. Zdeněk, R. Houdek (J. Hájek) - R. Mutl, V. Menšík. Střídali: R. Sedláček, R. Martásek. Mužstvo vedl: O. Menšík.

Příští zápas: Č. Janovice B - Miskovice (sobota 5. dubna od 16.30 hodin).

Další výsledky 15. kola IV. třídy, sk. B: Nepoměřice - Soběšín 8:0, Kačina - Miskovice 1:1, Nové Dvory B - Rataje n. S. 2:7, Malešov B - Zbraslavice B 1:0, Malín B - Kácov B 5:0, Křesetice B - Suchdol C 3:0. (tk)