Přesilovka a dva góly navíc - na výhru v Křeseticích pořád málo

17. 5. 2014

Dvougólový náskok ještě necelou čtvrthodinu před koncem zápasu dokázali v Křeseticích prohospodařit fotbalisté Červených Janovic, kteří navíc měli od 43. minuty díky vyloučení výhodu jednoho hráče navíc.

22. kolo:
sobota 17. května 2014 od 17 hodin
Křesetice – Červené Janovice 4:4 (2:4)

Mistrovské utkání Křesetice - Červené Janovice 4:4 (2:4). Foto: Luboš HájekNa nějaké oťukávání nebyl za deštivého počasí čas, protože už v 2. minutě hostující R. Vavřina aktivně napadal rozehrávku soupeře, a vyslal tak na zteč J. Červinku. Ten s přihrávkou naložil, jak nejlépe uměl, a otevřel bohatý brankový účet utkání - 0:1.

K jeho změně došlo za krátkou chvíli - v 7. minutě, kdy D. Dvořák nejdříve vypustil doběhnutí míče, který se zastavil před autovou čárou, a potom fauloval ve snaze zastavit rozvíjející se křesetický útok. Z následného centrovaného trestného kopu se k hlavičce dostal D. Borovec a vyrovnal - 1:1.

Červenojanovičtí fotbalisté i nadále pokračovali v aktivní hře, kdy se hned v počátcích snažili rozbíjet kombinaci protivníka, a vyplatilo se jim to. Po spolupráci s R. Vavřinou se v 13. minutě nemohl netrefit T. Menšík - 1:2 a v 33. minutě R. Vavřina poslal své mužstvo do dvougólového vedení šikovným zakončením přihrávky D. Uhra - 1:3.

Křesetice si záhy zopakovaly recept na překonání brankáře M. Valenty: v 37. minutě si na povedený rohový kop P. Leopolda naskočil D. Bláha a hlavou zavěsil - 2:3. Ale to stále nebylo v první půli všechno.

Zajímavé momenty totiž nabídla 43. minuta, kdy byl zákrok domácího J. Černého dva metry před vlastní šestnáctkou potrestán hned dvakrát. Za zmaření zjevné brankové příležitosti tasil hlavní rozhodčí J. Beránek červenou kartu a vzápětí sám faulovaný hráč R. Vavřina zakroutil míč do sítě - 2:4.

Do druhého poločasu tak v lepším rozpoložení nastoupili hosté, ovšem křesetický celek se nevzdal. I v početním oslabení se víceméně usadil na polovině soupeře a kombinací spojenou s kolmicemi za obranu trpělivě hledal cestu k úspěchu.

Když už to vypadalo, že se červenojanovické mužstvo všem výpadům ubrání, přišly dvě totožné akce, které znamenaly vyrovnání. Smutným hrdinou se stal D. Dvořák, když na své lajně dvakrát neuhlídal seběhnutí J. Faltýna do šestnáctky, nejdříve v 77. minutě - 3:4 a pak už v nastaveném čase, kdy si nějakou dobu stěžoval na zranění nohy - 4:4.

A mohlo být z pohledu hostů klidně ještě hůře, protože „smrděla“ i sudím avizovaná poslední akce zápasu. Míč však po nepříjemném rohovém kopu lapil v pádu do rukavic brankář M. Valenta, i když při tom v obličeji ucítil kopačku jednoho z protihráčů.

Červené Janovice tedy v Křeseticích nedotáhly do vítězného konce dobře rozehraný duel, ale pro někoho možná ještě smutnější byl počáteční fakt, že i přes dva přihlášené týmy v letošní sezoně sotva daly dohromady základní jedenáctku. Omluvenek totiž tentokrát bylo mnoho.

I z tohoto důvodu hrající trenér Josef Víta konstatoval: „Před utkáním bychom bod brali, takhle to zamrzí. Ve druhém poločase jsme se až příliš zatáhli na vlastní polovinu a nechali hrát soupeře.“

Pozápasové dozvuky

Vyloučený J. Černý z Křesetic dostal od disciplinární komise Okresního fotbalového svazu Kutná Hora jednozápasový nepodmíněný trest za zmaření zjevné brankové příležitosti.

Branky:
7. D. Borovec, 37. D. Bláha, 77. a 90.+2 J. Faltýn - 2. J. Červinka, 13. T. Menšík, 33. a 43. R. Vavřina. Rozhodčí: J. Beránek (Okrouhlice). ČK: 43. J. Černý (Křesetice).

Č. Janovice: M. Valenta - L. Hájek, V. Bouma, T. Dvořák, J. Laudát - J. Červinka, T. Menšík, J. Víta, D. Uher, D. Dvořák - R. Vavřina. Střídal: M. Pokorný. Trenér: J. Víta.

Příští zápas: Č. Janovice - Tupadly B (sobota 24. května od 17 hodin).

Další výsledky 22. kola III. třídy: Chotusice - Bílé Podolí B 3:1, Tupadly B - Suchdol B 1:0, Žleby - Hlízov 1:8, Bratčice - Kluky 0:2, Záboří n. L. - Sedlec B 0:3, Paběnice B - Zruč n. S. B 5:3. (lh)