Příjemné sluneční podzimní paprsky více nabudily Tupadly B

26. 10. 2013

Zatímco loni na konci října se fotbalisté Červených Janovic brodili v zápase se Suchdolem C sněhem, po roce bylo počasí úplně opačné. Babí léto jako vystřižené z učebnice je přivítalo v Tupadlech.

10. kolo:
sobota 26. října 2013 od 14.30 hodin
Tupadly B – Červené Janovice 2:0 (2:0)

Mistrovské utkání Tupadly B - Červené Janovice 2:0 (2:0). Foto: Matěj HájekPříjemné sluneční podzimní paprsky ale spíš hostující hráče uspávaly. Tupadelská rezerva se prezentovala daleko větší aktivitou, což se odrazilo v první půlhodině i na skóre. Do první šance se však dostaly Červené Janovice: Z. Schneiderwind vysunul centrovaným míčem z přímého kopu z pravé strany R. Vavřinu, jemuž zmařil úspěšné zakončení vyběhnuvší brankář D. Lipták.

Tento zákrok byl prakticky jediný, kterým se gólman Tupadel B musel v zápase prezentovat. To jeho protějšek na opačné straně hřiště M. Valenta měl podstatně více práce a i přes veškerou snahu dvakrát kapituloval: v 17. minutě využil centrovaný přímý kop Vl. Závůrky ke gólové hlavičce T. Chleborád a v 30. minutě se Vl. Závůrka představil i jako zdatný exekutor penalty, kterou kopal za nešťastnou ruku T. Dvořáka.

„Podobný moment nám prohrál zápas v Suchdole. Tam rozhodčí Linhart odpískal za nerozhodného stavu pár okamžiků před koncem zápasu pokutový kop za ruku, která ani nebyla. Míč totiž trefil hráče do stehna,“ připomněli fotbalisté Tupadel B nepříjemný zážitek z minulé neděle.

V první půli marný červenojanovický tým zvýšil po změně stran aktivitu, ovšem jeho útočná snaha, například po spolupráci P. Holého s R. Vavřinou, vyšla naprázdno. A protože se domácí střelci, především J. Kavánek v závěrečné desetiminutovce, při hostující hře vabank překonávali v zahazování šancí, zůstalo u dvougólového vítězství Tupadel B.

Na prohře našel trenér Červených Janovic alespoň dvě malá pozitiva. „Druhý poločas jsme odehráli výsledkově se ctí a střídající hráči dokázali oživit hru,“ zmínil Stanislav Daněk.

Branky: 17. T. Chleborád, 30. Vl. Závůrka z penalty. Rozhodčí: J. Rejhon (Sázava).

Č. Janovice: M. Valenta - L. Hájek, V. Bouma, T. Dvořák, B. Laudát - J. Červinka, F. Zoufalý, P. Holý, R. Vavřina - J. Švorc, Z. Schneiderwind. Střídali: L. Červinka, T. Filip, J. Víta. Mužstvo vedli: S. Daněk, F. Bednář.

Příští zápas: Č. Janovice - B. Podolí B (sobota 2. listopadu od 14 hodin).

Další výsledky 10. kola III. třídy: Bratčice - Sedlec B 0:3, Žleby - Zruč n. S. B 5:2, Křesetice - Hlízov 6:0, Bílé Podolí B - Suchdol B 2:5, Chotusice - Záboří n. L. 3:1, Paběnice B - Kluky 1:1. (lh)