Šestizápasová šňůra bez porážky skončila nářezem od Suchdola

8. 6. 2014

Poslední domácí zápas v sezoně 2013/2014 si červenojanovičtí fotbalisté představovali jistě jinak. Proti suchdolské rezervě je horké slunce zhypnotizovalo natolik, že v rozmezí třiceti minut inkasovali sedm gólů!

25. kolo:
neděle 8. června 2014 od 17 hodin
Červené Janovice – Suchdol B 3:8 (1:7)

Mistrovské utkání Červené Janovice - Suchdol B 3:8 (1:7). Foto: Jana VyčítalováPřitom vytvoření si rychlého náskoku bylo v poslední době doma výsadou Červených Janovic a tropické počasí mělo spíše poznamenat hostující celek s vyšším věkovým průměrem. Suchdolští fotbalisté však hráli velmi zkušeně a nechali běhat míč.

Jako první se pohotově trefil v 9. minutě V. Schwarz st. a o chvíli později se potom už naplno rozjel střelecký koncert - pomalu co útok, to gól. Hostům patřil střed hřiště, kde byl hodně vidět hlavně P. Beneš, pro něhož nebyli třeba tři protihráči vůbec žádný problém, a spoustu výborné práce odvedl i pravý útočník V. Schwarz ml.

Poločasové skóre naznačilo, že domácí tým bude rád, když nedostane potupnou desítku, avšak naštěstí pro něj se suchdolské béčko tímto výrazným vedením uspokojilo a po změně stran hodně polevilo. Dokonce tak, že Červené Janovice druhou půli vyhrály a několik dalších velmi slibných šancí neproměnily.

Svěřenci trenéra J. Víta tak ukončili šestizápasovou šňůru, ve které nepoznali hořkost porážky a také díky níž se nemuseli obávat záchranářských starostí. To Suchdol B si výhrou upevnil druhou příčku v tabulce III. třídy a bude na něm, jestli využije práva postoupit do okresního přeboru společně s Chotusicemi, nebo se této možnosti vzdá ve prospěch jednoho z níže umístěných mužstev.

Branky: 31. T. Menšík, 54., 73. R. Vavřina - 9. V. Schwarz st., 15. S. Jakubů, 17. V. Střihavka, 27. V. Schwarz ml., 34. P. Beneš, 35. V. Střihavka, 38. P. Beneš, 55. P. Beneš. Rozhodčí: D. Mucha (K. Hora).

Č. Janovice: M. Valenta - L. Hájek, V. Bouma, T. Dvořák, L. Červinka - J. Červinka, T. Menšík, D. Uher, J. Víta, M. Liberský - R. Vavřina. Střídal: D. Dvořák. Trenér: J. Víta.

Příští zápas: Chotusice - Č. Janovice (neděle 15. června od 17 hodin).

Další výsledky 25. kola III. třídy: Bratčice - Chotusice 2:1, Záboří n. L. - Paběnice B 1:2, Hlízov - Bílé Podolí B 2:0, Zruč n. S. B - Tupadly B 2:1, Sedlec B - Žleby 4:0, Kluky - Křesetice 0:3. (lh)