Sotva dozněly záchranářské práce, už se v Podolí zmínil postup

1. 6. 2014

Velmi blízko třem bodům nečekaně bylo červenojanovické mužstvo v utkání s Bílým Podolím B. Gólová houpačka na bezstarostném útočném fotbale se nakonec zastavila na spravedlivém nerozhodném skóre.

24. kolo:
neděle 1. června 2014 od 17 hodin
Bílé Podolí B – Červené Janovice 4:4 (3:2)

Mistrovské utkání Bílé Podolí B - Červené Janovice 4:4 (3:2). Foto: Pavla HájkováV prvním poločase měli v přetahované o branky navrch domácí hráči, kteří odcházeli do kabin za stavu 3:2 ve svůj prospěch, ovšem nakonec byli rádi, že v úplně poslední minutě zápasu nacentroval B. Šváb míč do janovické šestnáctky, kde se nejlépe zorientoval náhradník I. Kachmarskyy a vyrovnal.

Podolské ‘benago‘ vsadilo na postupné útoky pomocí kombinace, hosté těžili z rychlých brejků. Hrálo se tak převážně na polovině Červených Janovic, avšak jak se zmocnily míče, hned to ‘smrdělo’. Vynikal v tom zejména R. Menšík, k němuž se tentokrát přidal i J. Červinka. Oba se rovným dílem podělili o čtyři vstřelené góly. A to ještě první jmenovaný dvakrát nastřelil břevno a jednou tyč.

„A je po postupu, běžte do prdele,“ ironicky okomentovala ztrátu blížících se třech bodů už vystřídaná posila z béčka I. Hájek, který poslal své spoluhráče do druhé půle s tím, aby zvrátili nepříznivý výsledek.

Pro nezasvěcené zbývá k výše uvedenému úsměvnému výroku dodat, že poté, co se Červené Janovice tři kola před koncem sezony definitivně zachránily ve III. třídě, mohly v teoretické rovině rázem pomýšlet i na okresní přebor, a sice za předpokladu, že se suchdolská rezerva dle dostupných předběžných informací vzdá postupu. K tomu mají společně se suverénními Chotusicemi nyní nejblíže Kluky.

Branky: 7., 44. M. Skala, 37. J. Spáčil, 90. I. Kachmarskyy - 11., 83. J. Červinka, 27., 57. R. Menšík. Rozhodčí: J. Špičák (Čáslav).

Č. Janovice: M. Valenta - L. Hájek, V. Bouma, T. Dvořák, L. Červinka - J. Červinka, T. Menšík, J. Víta, I. Hájek, R. Vavřina - R. Menšík. Střídali: D. Uher, J. Hájek, V. Zdeněk. Trenér: J. Víta.

Příští zápas: Č. Janovice - Suchdol B (neděle 8. června od 17 hodin).

Další výsledky 24. kola III. třídy: Chotusice - Suchdol B 6:1, Tupadly B - Hlízov 1:3, Křesetice - Zruč n. S. B 4:5, Žleby - Kluky 0:1, Bratčice - Záboří n. L. 2:4, Paběnice B - Sedlec B 2:3. (lh)