Stoupající forma přivála v Suchdole vůbec první body z venku

31. 5. 2014

Postupně rozšiřující se bodové konto červenojanovického béčka v jarní části sezony slibovalo v Suchdole při pohledu na tabulku vyrovnaný zápas, z něhož hosté chtěli vytěžit další body - a vůbec první z venku.

24. kolo:
sobota 31. května 2014 od 17 hodin
Suchdol C – Červené Janovice B 0:2 (0:0)

Fotbalové hřiště v Suchdole. Foto: Tomáš KropáčekJak se už stalo tak trochu tradicí před utkáními rezervy Červených Janovic, hráči se do Suchdola sjížděli jako švábi na pivo, a tak musel vedoucího mužstva O. Menšíka s psaním zápisu popohánět i rozhodčí L. Ledvina - začalo se proto s mírným zpožděním.

V úvodu se ani jednomu z týmů nepovedlo získat výraznější převahu, a tak se dlouho odehrával boj především uprostřed hřiště. Domácí hrozili zejména z trestných kopů, které však často míjely bránu pozorného M. Valenty. Hosté většinu útočných akcí zakládali z levé strany přes aktivního L. Menšíka, do žádné vážnější šance se ovšem nedostali.

Největší příležitosti prvního poločasu přišly až v jeho druhé polovině - nejdříve se T. Kropáček řítil po precizní přihrávce I. Hájka sám na gólmana J. Karbana, ten ho však vychytal. O chvíli později využil zmatku v obraně soupeře P. David, ale i on nadvakrát ztroskotal na suchdolském brankáři, jehož chvíle měly teprve přijít, a tak šly oba celky do šaten za nerozhodného stavu.

Na zvýšenou aktivitu z konce úvodního dějství navázali červenojanovičtí fotbalisté i v tom druhém. Aktivní záloha ve svém středu s M. Liberským a I. Hájkem, který navlékl kapitánskou pásku za zraněného J. Laudáta, získávala většinu míčů, a hosté tak nenechali domácí obranu vydechnout.

Právě dva zmínění středopolaři nakonec prolomili střelecké trápení svého družstva v tomto duelu. Nejprve po akci z pravé strany, kdy se o střelu postupně pokoušeli J. Hájek a T. Kropáček, se míč dostal až k M. Liberskému, který se zblízka nemýlil, a o chvíli později opět po útoku z pravé strany "vykoupal" obránce soupeře ve vápně I. Hájek a přesnou střelou zvýšil už na 0:2.

V závěrečných 25 minutách přišly chvíle suchdolského brankáře J. Karbana. Na něm si totiž postupně vylámali zuby snad všichni ofenzivní hráči červenojanovického celku, a vzhledem k tomu, že pozorná obrana hostí už protivníka k ničemu nepustila, tak se skóre neměnilo.

„Ani jednou jsem ten praporek nemusel zvedat," zhodnotil útočnou (ne)aktivitu suchdolského céčka ve druhé půli asistent rozhodčího Miroslav Bělohlávek z Červených Janovic.

Hosté se především po změně stran bavili fotbalem a zaslouženě si ze Suchdola odvezli vůbec první venkovní body, které je odpoutaly ze dna tabulky.

Branky: 61. M. Liberský, 63. I. Hájek. Rozhodčí: L. Ledvina (Křesetice).

Č. Janovice B: M. Valenta - J. Hájek, D. Uher, V. Zdeněk, L. Červinka - T. Kropáček, M. Liberský, I. Hájek, L. Menšík - V. Menšík, P. David. Střídal: O. Menšík. Mužstvo vedl: O. Menšík.

Příští zápas: Č. Janovice B - Rataje n. S. (sobota 7. června od 17 hodin).

Další výsledky 24. kola IV. třídy, sk. B: Miskovice - Nepoměřice 3:2, Nové Dvory B - Kácov B 5:9, Rataje n. S. - Kačina 1:2, Zbraslavice B - Malín B 1:2, Kaňk B - Malešov B 0:3, Křesetice B - Soběšín 3:3. (tk)