Střelecká impotence pokračovala i s rezervou Malešova

29. 9. 2013

Duel rezerv Červených Janovic a Malešova sliboval vyrovnaný souboj díky jejich postavení v tabulce. V minulém kole však malešovské béčko nahnalo strach všem soupeřům vysokým vítězstvím 10:1 nad Kačinou.

6. kolo:
neděle 29. září od 16.30 hodin
Červené Janovice B – Malešov B 0:2 (0:2)

Mistrovské utkání Červené Janovice B - Malešov B 0:2 (0:2). Foto: Jana VyčítalováPodobný gólostroj se tentokrát nekonal a oba týmy se o míč po většinu zápasu "praly" ve středu hřiště.

Domácí vstoupili do utkání velmi nadějně, prakticky hned po úvodní rozehrávce chybovala hostující obrana, jenže R. Sedláček neuspěl tváří v tvář brankáři Š. Drtinovi. Poté už tradičně začal tempo hry diktovat červenojanovický soupeř, ovšem bez vážnějších příležitostí.

Na druhé straně hřiště se do další šance se vápně dostal V. Zdeněk, netrefil ale míč důrazně ani přesně, a tak míč v klidu mohl sebrat opět malešovský gólman. Když v další velké šanci po přímém kopu selhal R. Sedláček, tak se osvědčilo známé přísloví: Nedáš, dostaneš! Ve 30. minutě se po rohovém kopu dostal k hlavičce nikým nehlídaný M. Mrňák a hosté se dostali do vedení.

Do konce prvního poločasu si domácí rezerva už nevypracovala žádnou vážnější šanci, všechny příležitosti končily dlouhými nákopy na osamocené útočníky nebo nepřesnou rozehrávkou v záloze. Ve 43. minutě, kdy hosté zahrávali další rohový kop, se opakovala situace ze 30. minuty s jedním rozdílem - volný ve vápně hlavičkoval L. Hála, a tak oba týmy odcházely do kabin za stavu 0:2.

Jak už je u janovické rezervy zvykem, poločasová přestávka sloužila k částečné obměně sestavy: na hřišti se objevil B. Laudát místo T. Vomely a M. Liberský, který nahradil R. Sedláčka. Střídání domácím prospělo, navíc v 50. minutě ještě uvolnil místo O. Menšík J. Červinkovi a na hřišti najednou byl dravější a aktivnější tým, který se snažil získat kontrolu nad míčem.

Do šancí se ovšem Červené Janovice dlouho nedostávaly, na druhé straně hosté několikrát minuli branku ve vyložené situaci. S blížícím se koncem zápasu sílil tlak domácích: střelu J. Hájka, která mířila mezi tři tyče, zastavil omylem v ofsajdu stojící T. Kropáček, trestný kop J. Víty z hranice vápna zastavila hostující zeď a na závěr centr M. Liberského, na který si nabíhali T. Kropáček a J. Hájek, nezasáhl ani jeden ze zmíněných. V závěru ještě minul jen těsně břevno branky Š. Drtiny V. Zdeněk a to už bylo ze strany obou celků vše, protože rozhodčí Z. Linhart utkání ukončil.

„Potřebovali bychom nějakého hráče, který klidně není devadesát minut vidět, ale pak vstřelí dva, tři góly a je vymalováno," komentoval střeleckou impotenci janovických útočníků zkušený zadák Tomáš Filip.

Pravdou je, že jedině ryze rezervním střelcem je R. Sedláček, jemuž ještě ke skórování pomohl velkou chybou brankář Miskovic.

Smůlu snad červenojanovická rezerva, která opět klesla na poslední místo v tabulce, protrhne za týden v Soběšíně. Tam se hraje na menším hřišti, a tak se dá očekávat více gólových příležitostí.

Branky: 30. M. Mrňák, 43. L. Hála. Rozhodčí: Z. Linhart (Kolín).

Č. Janovice B: R. Houdek - T. Vomela, T. Filip, J. Laudát, M. Sýkora - I. Hájek, J. Hájek, V. Zdeněk, O. Menšík - T. Kropáček, R. Sedláček. Střídali: B. Laudát, M. Liberský, J. Červinka, J. Víta. Mužstvo vedl: O. Menšík.

Příští zápas: Soběšín - Č. Janovice B (sobota 5. října od 16 hodin).

Další výsledky 6. kola IV. třídy, sk. B: Kačina - Soběšín 1:0, Suchdol C - Nepoměřice 0:2, Rataje n. S. - Malín B 4:2, Nové Dvory B - Miskovice 1:2, Zbraslavice B - Kácov B 3:8, Křesetice B - Kaňk B 1:3. (tk)