Sudí Jonáš k rozhodujícímu okamžiku: Byla to chybka, já to vím

8. 9. 2013

Překvapivý tříbodový zisk ze Zruče nad Sázavou chtěli červenojanovičtí fotbalisté potvrdit v domácím utkání s SK Kluky. Po prvním poločase k tomu měli nakročeno, ale po změně stran soupeř výsledek otočil.

3. kolo:
neděle 8. září 2013 od 17 hodin
Červené Janovice – Kluky 1:2 (1:0)

Mistrovské utkání Červené Janovice - Kluky 1:2 (1:0). Foto: Jana VyčítalováSouboj mužstev, která po úvodních dvou kolech neprohrála a nastřádala shodně čtyři body, začal neproměněnou velkou šancí Z. Schneiderwinda, jehož ke skórování vybídli po špatné rozehrávce sami hostující obránci. Stejný hráč měl do poločasové přestávky minimálně ještě jednu vyloženou příležitost, ale gól z toho nevykouzlil.

Jak na to, mu v 27. minutě ukázal P. Holý, který z dobrých 25 metrů napřáhl a nádhernou střelou poslal míč za záda brankáře L. Korejtka. A právě při jednobrankovém náskoku Červených Janovic vstupovaly oba celky do druhé půle.

Ta začala na jedničku z pohledu hostů z Kluků. V 47. minutě totiž I. Mojžíš nacentroval míč z přímého kopu zhruba na úroveň penaltového pultíku a velmi zkušený fotbalista P. Píška si už v hlavičkovém souboji s V. Boumou věděl rady.

S vyrovnaným stavem se nechtěl spokojit ani jeden tým, ovšem ve většině případů měly navrch pozorné obrany. Zaujal zejména další projektil P. Holého, který orazítkoval spojnici.

Přestože to byl typický remízový zápas, dělba bodů se nekonala. V 68. minutě využil neodpískané „stoličky“ na obránce B. Laudáta v červenojanovické šestnáctce M. Šrámek a zajistil export tří bodů na Kluky.

„Byla to chybka, já to vím,“ upřímně litoval po zápase svého okamžitého rozhodnutí rozhodčí Oldřich Jonáš, nicméně bod to domácímu kolektivu už nevrátí.

Branky: 27. P. Holý - 47. P. Píška, 68. M. Šrámek. Rozhodčí: O. Jonáš (Polipsy).

Č. Janovice: M. Valenta - L. Hájek, V. Bouma, D. Uher, B. Laudát - J. Červinka, T. Menšík, P. Holý, R. Vavřina - J. Víta, Z. Schneiderwind. Střídali: L. Červinka, J. Laudát, M. Liberský. Připraven byl: T. Dvořák. Mužstvo vedli: F. Bednář, S. Daněk.

Příští zápas: Sedlec - Č. Janovice (neděle 15. září od 17 hodin).

Výsledky 3. kola III. třídy: Žleby - Chotusice 2:3, Křesetice - Paběnice B 3:2, Tupadly B - Bratčice 1:3, Hlízov - Zruč n. S. B 10:3, Bílé Podolí B - Záboří n. L. 5:1, Suchdol B - Sedlec B 3:1. (lh)