To byl uragán! V páté minutě Tupadly B prohrávaly už o tři góly

24. 5. 2014

Svůj návrat do sestavy po zranění doslova vyšperkoval červenojanovický kanonýr R. Menšík. Do 26. minuty stihl zatížit konto Tupadel B třemi brankami a dvěma gólovými přihrávkami. Výborně ale hrál celý tým.

23. kolo:
sobota 24. května 2014 od 17 hodin
Červené Janovice – Tupadly B 5:1 (5:0)

Mistrovské utkání Červené Janovice - Tupadly B 5:1 (5:0). Foto: Jana VyčítalováKdyž R. Menšík v kabině před zápasem s úsměvem řekl „Už jsem na to nadrženej“ (od duelu v Paběnicích nehrál kvůli svalovému zranění), v tu chvíli ani nemohl tušit, jak rychle a jednoduše vybojuje se svými spoluhráči další výhru a že právě on se stane její m hlavním strůjcem.

Vždyť už do 4. minuty stihl dát díky výbornému nástupu celého mužstva do utkání dvě branky a vzápětí se změnil v nahrávače, z jehož citu pro hru vytěžil další dvě trefy R. Vavřina. Ve 12. minutě už to tak bylo 4:0 pro domácí a v podstatě nebylo co řešit, zvláště pak poté, co ve 26. minutě R. Menšík zkompletoval hattrick.

„Dej si do brány ceduli Přijdu hned,“ vtipkoval v průběhu prvního poločasu asistent rozhodčího Miroslav Bělohlávek s nudícím se červenojanovickým brankářem M. Valentou. „Anebo Jsem ve skladu,“ odpověděl mu hned dobře naladěný Marek Valenta.

Stav 5:0 umocnil u fotbalistů obou celků myšlenky na semifinálový duel českým hokejistů s Finskem na mistrovství světa v běloruském Minsku (nakonec prohra Česka 0:3), a tak ani o poločasové přestávce nezamířili do kabin, ale po vzájemné dohodě zůstali na hrací ploše a využili pauzu jen k rychlému občerstvení.

Druhá půle se pak už jenom dohrávala, což vyřadilo červenojanovické hráče z tempa, protože přenechali aktivitu neposílenému soupeři (tupadelské áčko prohrálo ve stejné době v Malešově 0:1). Gólman M. Valenta tak měl rázem více práce a několikrát se musel za míčem hodně natahovat, aby uchránil čisté konto. Krátký však byl v 75. minutě, kdy se z přímého kopu přes zeď hezky trefil Z. Daru.

Až potom domácí tým opět přidal na obrátkách, ale skóre se už nezměnilo, a sice i vinou dvakrát nastřeleného břevna v rychlém sledu za sebou. Nejdříve ho rozezněl R. Vavřina po pěkné zpětné přihrávce L. Hájka a za okamžik i V. Bouma.

Po závěrečném hvizdu přesného rozhodčího P. Jelínka už drtivá většina fotbalistů pospíchala bez ohledu na výsledek do kabin a následně k televizním obrazovkám ke sledování výše zmíněného hokejového střetnutí.

„Tři kola před koncem soutěže jsme se jako nováček třetí třídy definitivně zachránili a už se nemusíme ohlížet na to, jak hrála ostatní mužstva. V prvním poločase jsme podali vynikající výkon,“ stačil ještě pronést červenojanovický kouč Josef Víta.

Branky: 2., 4., 26. R. Menšík, 5. a 12. R. Vavřina - 75. Z. Daru. Rozhodčí: P. Jelínek (Rataje n. S.).

Č. Janovice: M. Valenta - L. Hájek, V. Bouma, T. Dvořák, L. Červinka - J. Červinka, T. Menšík, D. Uher, R. Vavřina, L. Menšík - R. Menšík. Střídal: M. Liberský. Trenér: J. Víta.

Příští zápas: Bílé Podolí B - Č. Janovice (neděle 1. června od 17 hodin).

Další výsledky 23. kola III. třídy: Záboří n. L. - Chotusice 2:2, Hlízov - Křesetice 2:5, Zruč n. S. B - Žleby 2:5, Sedlec B - Bratčice 4:1, Kluky - Paběnice B 1:0, Suchdol B - Bílé Podolí B 3:3. (lh)