To se nedalo přehlédnout: na Klukách prohrál lepší tým

6. 4. 2014

Neúspěšní v dobývání soupeřovy brány byli fotbalisté Červených Janovic na Klukách. Přestože strávili většinu času na soupeřově polovině, gól se jim díky pozorné defenzívě domácího celku vstřelit nepodařilo.

16. kolo:
neděle 6. dubna 2014 od 16.30 hodin
Kluky – Červené Janovice 2:0 (1:0)

Mistrovské utkání Kluky - Červené Janovice 2:0 (1:0). Foto: Martin Vaněk„Hrát se třeba i o dvě hodiny déle, tak byste ho stejně nedali,“ shodli se někteří diváci, a průběh zápasu jim dával za pravdu.

Markantní to bylo zejména ve druhém poločase, kdy hosté hráli od 55. minuty přesilovku. Po zbytečných faulech se totiž nechal „vykartovat“ až příliš důrazný útočník J. Brotánek.

V té době už ale Kluky vedly o dva góly, protože jen chvíli před vyloučením navázal na branku M. Navrátila z 44. minuty P. Píška, který se před malým vápnem dokázal po rohovém kopu střelecky prosadit, ačkoliv kolem něho stáli čtyři protihráči.

Dá se říct, že Kluky se dostaly pouze do dvou větších šancí, ale na rozdíl od červenojanovických fotbalistů je dokázaly využít. Ti byli nejblíže ke střeleckému zápisu po první inkasované brance. Hned po rozehrání ve středovém kruhu R. Menšík našel nabíhajícího M. Liberského, jemuž radost překazil gólman L. Korejtko.

Jinak hosté míče spíše nakopávali dopředu, kde je však obrana v čele se zkušeným stoperem P. Píškou v pohodě „sbírala“. Teprve až s koncem zápasu pochopili, že bude lepší kombinovat po zemi, ovšem z toho mála ve zbývajícím čase už také nic nevytěžili.

„Prohrál lepší tým, ale za to si nic nekoupíme,“ tak vystihl celé utkání hrající trenér Červených Janovic Josef Víta.

Branky: 44. M. Navrátil, 55. P. Píška. Rozhodčí: P. Procházka (Vrdy). ČK: 55. J. Brotánek (Kluky).

Č. Janovice: M. Valenta - L. Hájek, V. Bouma, T. Dvořák, B. Laudát - L. Červinka, T. Menšík, R. Vavřina, M. Liberský - J. Červinka, R. Menšík. Střídali: D. Uher, J. Víta. Připraven byl: D. Dvořák. Trenér: J. Víta.

Příští zápas: Č. Janovice - Sedlec B (neděle 13. dubna od 16.30 hodin).

Další výsledky 16. kola III. třídy: Chotusice - Žleby 2:2, Bratčice - Tupadly B 6:5, Záboří n. L. - Bílé Podolí 3:2, Zruč n. S. B - Hlízov 2:2, Paběnice B - Křesetice 6:2, Sedlec B - Suchdol B 3:1. (lh)