Třetí prohra, i když Miskovice hrály celý první poločas v deseti

7. 9. 2013

Červenojanovická fotbalová rezerva si po minulém domácím výprasku od Kaňku B snažila napravit reputaci na krátkém hřišti v Miskovicích. Ostudu sice už neudělala, ale z bodového zisku se opět netěšila.

3. kolo:
sobota 7. září od 17 hodin
Miskovice – Červené Janovice B 3:1 (1:0)

Ilustrační foto. Foto: Jana VyčítalováDomácí fotbalisté si jistě po výsledku Červených Janovic B z minulého týdne brousili zuby na podobný výsledek, do prvního poločasu však nastoupili pouze v deseti. Hosté tudíž měli práci o něco snadnější a díky poctivé práci v obraně dlouho nepouštěli soupeře do vážnějších šancí.

Na úzkém hřišti byla téměř nemožná nějaká větší kombinace uprostřed hřiště, a tak se Miskovice dostávaly do šancí především po stranách hřiště. Jejich příležitosti končily buďto rohovým kopem, nebo zásahem brankáře R. Houdka. Za hosty se snažil několikrát zakončovat J. Červinka, avšak jeho střely z uctivé vzdálenosti nenadělaly miskovickému gólmanovi žádné větší potíže.

Červenojanovická obrana v čele s J. Laudátem dlouho odolávala snahám protivníka o vstřelenou branku, ovšem po vypuštěném souboji na kraji hřiště a následném centru se už skóre změnilo. Díky přesné hlavičce skóroval M. Herout a jeho tým mohl radovat ze zaslouženého vedení.

Do konce poločasu se už hrálo bez vážnějších šancí, do kabin tak šel rozhodně spokojenější miskovický celek, i když ani jeho hra rozhodně nebyla podle představ. Jeho sestavu o přestávce už doplnil domácí jedenáctý fotbalista, ke změnám došlo vzhledem k vynuceným střídáním kvůli oslavám i u hostů: I. Hájka nahradil R. Sedláček a J. Červinku T. Menšík.

Červenojanovická rezerva vstoupila do druhé půle aktivněji než do první, ale stále se jí nedařilo vypracovat si nějakou vážnější šanci. Naopak začali opět hrozit domácí. Střela zpoza vápna se ještě neujala, jen těsně minula branku. Zbrklou chyba ve středu hřiště však už byla potrestána: ze samostatného úniku se nemýlil kanonýr O. Štěpán.

Jakoby si však fotbalisté Miskovic mysleli, že už vítězství mají v kapse… Hosté se konečně začali dostávat i do některých vážnějších šancí, ale žádné ze zakončení ani rohových kopů se však neujalo. Vytouženou branku přinesl až jeden z dalších rychlých brejků: po prudkém centru T. Kropáčka neudržel brankář míč v rukavicích a R. Sedláček, který si našel správnou pozici ve vápně, zakončil do odkryté sítě.

Vstřelená branka vlila hostujícímu mužstvu krev do žil a to vybojovalo několik dalších standardních situací. Všechny příležitosti ovšem postrádaly potřebný důraz v koncovce, a tak opět udeřili domácí. Veškeré naděje na bodový zisk sebral Červeným Janovicím nejkrásnějším fotbalovým momentem utkání P. Podolák, který si zkontroloval postavení brankáře R. Houdka a z dvaceti metrů poslal míč technickou střelou do šibenice.

V tu chvíli bylo o výsledku už prakticky rozhodnuto, a tak se utkání dohrálo s několika nevybíravými zákroky na obou stranách, které rozhodčí J. Rejhon ocenil žlutými kartami.

Ani na třetí pokus se červenojanovické rezervě nepodařilo bodovat. Předvedený výkon však přinesl určitou naději do dalších zápasů. Nutno ocenit i přístup T. Filipa, který i přes časové vytížení dorazil na posledních pětdvacet minut, aby vyztužil obrannou řadu.

Branky: M. Herout, O. Štěpán, P. Podolák - R. Sedláček. Rozhodčí: J. Rejhon (Sázava).

Č. Janovice B: R. Houdek - T. Vomela, L. Červinka, J. Laudát, M. Sýkora - I. Hájek, J. Hájek, O. Menšík, V. Zdeněk - T. Kropáček, J. Červinka. Střídali: R. Sedláček, T. Menšík, T. Filip. Mužstvo vedli: O. Menšík, V. Zdeněk.

Příští zápas: Č. Janovice B - Malín B (sobota 14. září od 17 hodin).

Další výsledky 3. kola IV. třídy, sk. B: Nové Dvory B - Zbraslavice B 2:6, Nepoměřice - Kácov B 5:2, Křesetice B - Rataje n. S. 0:7, Kaňk B - Suchdol C 4:1, Malín B - Kačina 1:0, Malešov B - Soběšín 0:3 kontumačně (neoprávněný start hráče). (tk)