Hrát na konci září, šlo by o souboj dvou nejlepších týmů tabulky. S odstupem měsíce a půl však přijely do Červených Janovic v roli favorita Chotusice, které neměly náskok dvou bodů, ale už čtrnácti!

13. kolo:
sobota 16. listopadu 2013 od 13.30 hodin
Červené Janovice – Chotusice 2:2 (1:1)

Mistrovské utkání Červené Janovice - Chotusice 2:2 (1:1). Foto: Jana VyčítalováNavíc se hosté mohli pochlubit nejlepším kanonýrem soutěže J. Goliášem a dalšími dvěma borci R. Goliášem a R. Jirouškem, kteří figurovali v první desítce střelců. Všechny jmenované však už ve 3. minutě zastínil L. Fedorovič, který využil ospalého začátku červenojanovického levého obránce L. Červinky a velmi lehce usměrnil za záda bezmocného brankáře M. Valenty míč po přímém kopu M. Hubáčka z pravé lajny.

Luxusní začátek z pohledu Chotusic mohl za několik dalších minut umocnit R. Goliáš z penalty, ale jeho pokus zastavilo břevno. Trochu to v tu chvíli „zavánělo“ rčením: „Pravda se ukázala,“ neboť domácí fotbalisté nelibě nesli, že rozhodčí F. Onderka posoudil „přetahovanou“ D. Uhra s protihráčem v šestnáctce jako penaltový faul, zvláště když míč z předchozího přímého kopu zastavila zeď a pak už ho měli na svých kopačkách.

Červenojanovické mužstvo však na svůj pocit křivdy odpovědělo tím nejlepším způsobem. V 28. minutě R. Vavřina nádhernou přihrávkou do ulice vyzval ke skórování nabíhajícího Z. Schneiderwinda a ten se nemýlil a i před zraky pozorovatele - trenéra Třemošnice L. Petříčka vyrovnal.

Do konce prvního poločasu už byli aktivnější a nebezpečnější hosté. V největší šanci se ocitl opět R. Goliáš, ale gólman M. Valenta proti němu vytáhl jeden ze svých excelentních zákroků.

Hosté chtěli strhnout vedení na svou stranu také hned na začátku druhé půli a tlačili se do útoku. Jenom nohu stačilo téměř na brankové čáře nastavit J. Dospělovi, avšak zvolil razantnější zakončení a k údivu všech přihlížejících poslal míč vedle brány.

Trest na sebe nenechal dlouho čekat: v 57. minutě R. Vavřina opět velmi povedenou přihrávkou poslal do brejku tentokrát J. Červinku a v červenojanovickém táboře mohla podruhé propuknout gólová radost.

Kdyby si hlavní aktéři za několik málo minut spolupráci zopakovali se stejným výsledkem, favorit zápasu by už možná rezignoval, ale protože J. Červinka v rozhodujícím okamžiku uklouzl a šanci neproměnil, bojovalo se dál o každý centimetr hrací plochy.

Chotusice se snažily o vyrovnání, územní převaha byla zřetelná, ale jejich útočná snaha dlouho nepřinášela potřebný efekt, a to i díky výbornému M. Valentovi. Postupem času zřejmě i kvůli nervozitě přibývalo zkažených přihrávek, nicméně i tak se hosté nakonec dočkali zasloužené odměny: v 89. minutě vystřelil na bránu M. Hubáček a bránící T. Dvořák si míč nešťastně srazil do vlastní sítě.

Nerozhodný výsledek by Červené Janovice před utkáním braly, ale vzhledem k průběhu zápasu je v závěru inkasovaná branka samozřejmě mrzela. Na druhou stranu prohra Chotusic by, nutno si přiznat, nebyla spravedlivým odrazem dění na hřišti.

Hrdinou domácího celku byl bezesporu brankář M. Valenta, jemuž spoluhráči v kabině věnovali zasloužený potlesk a uznání. Pak už v klubovně následovala rozlučka s podzimní částí sezony 2013/2014 - ZDE.

Branky: 28. Z. Schneiderwind, 57. J. Červinka - 3. L. Fedorovič, 89. vlastní (T. Dvořák). Rozhodčí: F. Onderka (Čáslav).

Č. Janovice: M. Valenta - L. Hájek, V. Bouma, T. Dvořák, L. Červinka - J. Červinka, T. Menšík, D. Uher, R. Vavřina, L. Menšík - Z. Schneiderwind. Střídal: M. Liberský. Připraven byl: T. Filip. Mužstvo vedli: F. Bednář, J. Víta.

Další výsledky 13. kola III. třídy: Hlízov - Suchdol B 1:7, Záboří n. L. - Žleby 2:4, Bratčice - Paběnice B 3:0, Zruč n. S. B - Bílé Podolí B 1:1, Kluky - Tupadly B 1:2, Sedlec B - Křesetice 1:2. (lh)