Ve znamení desítek: Zbraslavice ctily číslo kola počtem gólů

27. 10. 2013

Janovická rezerva po minulém vyrovnaném utkání na Kačině mohla do dalšího zápasu vstupovat s lepším pocitem, než tomu bylo v předchozích devíti kolech. Obzvlášť když do Zbraslavic dorazily tři posily z áčka.

10. kolo:
neděle 27. října od 14.30 hodin
Zbraslavice B - Červené Janovice B 10:0 (5:0)

Mistrovské utkání Zbraslavice B - Červené Janovice B 10:0 (5:0). Foto: Barbora VítováUž při pohledu na sestavu zbraslavického béčka bylo zřejmé, že domácí neponechali nic náhodě a chtěli napravit porážku z minulého týdne v Miskovicích. Tým byl doplněn o několik hráčů áčka, a tak hosty čekal náročný zápas.

Pozitivní náladu v červenojanovickém táboře tvořil kapitán z prvního zápasu sezony I. Hájek, který si utahoval ze stávajícího kapitána J. Laudáta, jenž byl nucen k omotání své levé paže samolepicí páskou.

V samotném utkání bylo od začátku zřejmé, kdo bude na hřišti pánem, přičemž hru Zbraslavic režíroval záložník P. Herčík. Obrana hostí dokázala odolávat asi do 12. minuty, kdy se soupeř po několika závarech v pokutovém území konečně dočkal vytouženého vedení.

Do poločasové přestávky stihli zbraslavičtí fotbalisté přidat další čtyři branky, většinu šancí si vytvářeli především po kombinacích na pravě straně hřiště. A to ještě několik dalších příležitostí zmařil brankář R. Houdek, který byl jednoznačně nejlepším hráčem červenojanovické rezervy. Ta v první půli nepředvedla směrem dopředu nic, nevystřelila dokonce ani na bránu.

Na konci úvodního dějství dorazil i R. Mutl, který před změnou stran nabádal své spoluhráče k vyrovnání. Sám prohlásil, že pár gólů přidá. Opak byl však pravdou a opět do sítě pálili jen domácí.

Střídající R. Mutl se však několikrát prodíral do gólové příležitosti, zbraslavický brankář byl ovšem v obou případech u míče dříve. Další podobnou příležitost zhatil střídajícímu O. Menšíkovi, a tak si asi největší příležitost hostí připsal J. Hájek, který sice překonal gólmana, jenže střela neměla potřebnou razanci, aby se míč dokutálel za brankovou čáru.

V závěru utkání se béčko Zbraslavic pokoušelo o populární "desítku". Když už se zdálo, že jeho více než dvacetiminutová snaha bude neúspěšná, tak se přece jen dočkali. V 89. minutě se na světelné tabuli rozsvítilo konečné skóre a zároveň největší dosavadní prohra červenojanovické rezervy.

Branky: T. Vohnický 3, R. Mičke 2, M. Mezera, J. Winkler, P. Herčík, J. Moravec, M. Höllge. Rozhodčí: I. Fencl (Chmeliště).

Č. Janovice B: R. Houdek - J. Červinka, J. Laudát, J. Švorc, V. Zdeněk - J. Hájek, J. Krupička, I. Hájek, D. Dvořák - T. Kropáček, R. Sedláček. Střídali: R. Mutl, O. Menšík, T. Filip. Mužstvo vedl: O. Menšík.

Příští zápas: Červené Janovice B - Suchdol C (neděle 3. listopadu od 14 hodin).

Další výsledky 10. kola IV. třídy, sk. B: Suchdol C - Kačina 0:3, Rataje n. S. - Kácov B 5:2, Nové Dvory B - Soběšín 2:2, Miskovice - Malín B 3:2, Křesetice B - Malešov B 1:5, Kaňk B - Nepoměřice 3:0. (tk)