Vedoucí tým už byl na lopatě, ale dokázal vstát z ‘mrtvých‘

9. 11. 2013

Přestože hrály celky z opačného pólu tabulky, béčko Červených Janovic zajíždělo na půdu lídra IV. třídy v dobré náladě. Tento fakt potvrdil V. Zdeněk, kdy sebevědomě vyhlásil, že přijeli vyhrát a že dá hattrick.

12. kolo:
sobota 9. listopadu 2013 od 14 hodin
Rataje nad Sázavou – Červené Janovice B 6:4 (1:4)

Příjezd červenojanovické výpravy na fotbalové hřiště v Ratajích nad Sázavou. Foto: Jan LaudátZačátek zápasu překvapil, či spíše šokoval jak domácí, tak i hostující tým: ze skrumáže po centru z pravé strany skóroval právě V. Zdeněk a za několik dalších minut se po výborných pasech gólově prosadili bratři L. a T. Menšíkovi, a čtvrtou branku přidal Z. Schneiderwind.

Tento průběh utkání, kdy se poslední tým tabulky dostal do 33. minuty do čtyřgólového trháku, nečekal asi nikdo, a zvlášť ne ratajští fanoušci. Někteří z nich proto vyvolávali, kolik hoši z Červených Janovic přispěli domácímu celku na rozlučku.

Ke škodě pro hosty Rataje do poločasové přestávky ještě dokázaly snížit po rohovém kopu gólem - nególem. Míč se totiž odrazil od tyčky před brankovou čárou, ale rozhodčí Z. Linhart branku uznal. Přesto červenojanovické béčko odcházelo do kabin v dobré náladě a natěšeno na druhý poločas. Ten chtělo odehrát ve stejném tempu, ale jakoby přišel úplně jiný tým.

Rataje se nechtěly vzdát, vystřídaly hned čtyři hráče a soupeř najednou přestal zachytávat jejich útočníky, kteří se začali dostávat do zakončení. Výsledkem byl celkový neuvěřitelný zvrat z 0:4 na 6:4. A to ještě vítězný kolektiv dohrával od 64. minuty bez vyloučeného L. Kocourka, který se dvakrát vyžlutil na Z. Schneiderwindovi.

V kabině se červenojanovičtí fotbalisté shodli na tom, že nikdo z nich nezažil, aby se prohrál takový zápas, kdy se vede o čtyři branky. Poslední možnost na podzim bodovat, budou mít v neděli 17. listopadu doma proti novodvorské rezervě.

Branky: 38., 83. M. Vacka, 55., 60. P. Jelínek, 70., 80. M. Novotný - 9. V. Zdeněk, 20. L. Menšík, 27. T. Menšík, 33. Z. Schneiderwind. Rozhodčí: Z. Linhart (Kolín). ČK: 64. L. Kocourek (Rataje n. S.).

Č. Janovice B: R. Houdek - T. Vomela, J. Laudát, T. Filip, M. Sýkora - T. Menšík, J. Hájek, Z. Schneiderwind, L. Menšík - V. Zdeněk, R. Mutl. Střídali: O. Menšík, V. Menšík. Mužstvo vedl: O. Menšík.

Příští zápas: Č. Janovice B - N. Dvory B (neděle 17. listopadu od 13.30 hodin).

Další výsledky 12. kola IV. třídy, sk. B: Nové Dvory B - Kačina 5:2, Miskovice - Malešov 3:2, Zbraslavice B - Suchdol C 3:1, Křesetice B - Kácov B 0:6, Kaňk B - Soběšín 0:2, Malín B - Nepoměřice 2:1. (jh)