Velká paráda proti sedlecké rezervě: za hodinu deset gólů!

13. 4. 2014

Gólové hody, které se asi už dlouho zase nebudou opakovat, si se svými fanoušky vychutnali fotbalisté Červených Janovic. V důležitém souboji o zachování třetitřídní příslušnosti jasně převálcovali sedleckou rezervu.

17. kolo:
neděle 13. dubna 2014 od 16.30 hodin
Červené Janovice – Sedlec B 10:0 (4:0)

Mistrovské utkání Červené Janovice - Sedlec B 10:0 (4:0). Foto: Roman BlažekHosté měli souběh utkání (áčko v okresním přeboru remizovalo v Uhlířských Janovicích s tamním rezervním týmem 2:2), a tak bylo na samotných červenojanovických hráčích, aby tuto výhodu proměnili v tříbodový zisk.

A nutno říct, že tomu šli naproti hned od úvodních minut, kdy se usadili na polovině soupeře a zůstali na ní prakticky celý zápas.

Bylo pak jen otázkou času, kdy to tam začne padat. Při střele L. Hájka a šanci L. Menšíka se ještě vyznamenal brankář Z. Tvrdý, ale od 20. minuty už začal brankostroj domácího mužstva. To za hodinu hry rozvlnilo desetkrát síť a ještě několik dalších příležitostí neproměnilo.

V útoku byl velmi platným fotbalistou R. Menšík, který v prvním poločase góly dával a po změně stran je spoluhráčům připravoval. Do střelecké listiny se celkem zapsalo šest různých borců a nechyběl mezi nimi ani hrající trenér J. Víta.

Desítku zařídil střídající J. Červinka ještě před odjezdem chotusické výpravy v čele s předsedou okresního fotbalového svazu D. Roubíčkem, která se v Červených Janovicích zastavila cestou z vítězného duelu ve Zruči nad Sázavou.

Branky: 20. R. Menšík, 30. R. Vavřina, 32. R. Menšík, 43. R. Menšík, 50. J. Švorc, 58. R. Vavřina, 60. T. Dvořák, 75. J. Víta, 77. J. Švorc, 80. J. Červinka. Rozhodčí: T. Veselý (Kožlí).

Č. Janovice: M. Valenta - L. Hájek, V. Bouma, T. Dvořák, F. Zoufalý - L. Červinka, T. Menšík, J. Švorc, L. Menšík - R. Menšík, R. Vavřina. Střídali: J. Červinka, J. Víta. Trenér: J. Víta.

Příští zápas: Záboří n. L. - Č. Janovice (sobota 19. dubna od 17 hodin).

Další výsledky 17. kola III. třídy: Hlízov - Kluky 2:3, Tupadly B - Paběnice B 0:0, Křesetice - Žleby 1:0, Zruč n. S. B - Chotusice 1:4, Suchdol B - Záboří n. L. 7:1, Bílé Podolí B - Bratčice 7:1. (lh)