Vítězstvím nabízeným na zlatém podnose Záboří nepohrdlo

19. 4. 2014

Možná až s příliš velkým sebevědomím přijeli červenojanovičtí fotbalisté k dalšímu utkání do Záboří nad Labem. První poločas jim k tomu ještě nahrával, ale po změně stran se už jejich optimismus rychle vytratil.

18. kolo:
sobota 19. dubna 2014 od 17 hodin
Záboří nad Labem – Červené Janovice 2:1 (0:1)

Mistrovské utkání Záboří nad Labem - Červené Janovice 2:1 (0:1). Foto: Matěj HájekBylo to jako na začátku jarní části sezony v Hlízově. Velmi dobrá hra Červených Janovic v prvním poločase, ovšem z vytvořených brankových příležitostí pouze jeden gól, který v 37. minutě po špatném odkopu domácího obránce a následné přihrávce J. Červinky s přehledem vstřelil R. Menšík. Proměnil tak alespoň jednu z minimálně tří šancí, do kterých se v první pětačtyřicetiminutovce dostal. Například hned v úvodu zápasu orazítkoval míčem břevno. V koncovce těsně před přestávkou selhal i T. Dvořák.

Skutečnost, že hosté v první půli zábořské mužstvo k ničemu nepustili, působila ve spojení s minulou desetigólovou výhrou nad sedleckou rezervou velmi optimisticky a zřejmě u červenojanovických fotbalistů vyvolala pocit, že další důležité tři body jsou na cestě. Druhý poločas je však vyvedl z omylu.

Nějak se nemohli dostat do tempa a začali si koledovat. Navíc další příležitosti neproměnili T. Dvořák a L. Červinka. Domácí tým vycítil šanci a úplně ho pak v 64. minutě nakopl k bojovnějšímu výkonu gól z přímého kopu, který po zákroku L. Hájka na hranici šestnáctky proměnil technickou přízemní střelou k tyči podél zdi sám faulovaný D. Cimr.

Když si tento nejlepší hráč Záboří nad Labem naběhl o čtyři minuty později za hostující obranu a skóroval podruhé, poslal červenojanovické fotbalisty do hodně velké nepohody. Naopak domácí kolektiv to ještě více povzbudilo a svým nasazením a bojovností udělal všechno pro to, aby se už skóre nezměnilo. Zvlášť když rozhodčí M. Mottajček nechal hru plynout, v mnoha případech až za hranicí regulérnosti na obou stranách.

„Vítězství jsme jim nabídli jako na zlatém podnose. Ve druhém poločase jsme hráli úplnou tužku,“ právem se zlobil hostující trenér Josef Víta. Jeho tým mohl odskočit Záboří nad Labem na devět bodů, a výrazně si tak vylepšit postavení v tabulce, ale místo toho se bude nadále strachovat o zachování třetitřídní příslušnosti. Hodně v tomto směru může napovědět hned další zápas s také 'namočenými' Bratčicemi.

Branky: 64. a 68. D. Cimr - 37. R. Menšík. Rozhodčí: M. Mottajček (Kolín).

Č. Janovice: M. Valenta - L. Hájek, V. Bouma, T. Dvořák, F. Zoufalý - L. Červinka, T. Menšík, R. Vavřina, L. Menšík - R. Menšík, J. Červinka. Připraven byl: D. Dvořák. Trenér: J. Víta.

Příští zápas: Č. Janovice - Bratčice (sobota 26. dubna od 17 hodin).

Další výsledky 18. kola III. třídy: Žleby - Tupadly B 5:1, Bratčice - Suchdol B 2:2, Chotusice - Křesetice 2:0, Paběnice B - Bílé Podolí B 1:0, Sedlec B - Hlízov 2:2, Kluky - Zruč n. S. B 3:1. (lh)