Výhra vykoupená zlomeným nosem autora rozhodující trefy

28. 9. 2013

Stoprocentní úspěšnost na hřištích soupeřů si i po třetím utkání venku udrželi fotbalisté Červených Janovic. Tentokrát si všechny body přivezli z Bratčic, ale vzhledem k nepříjemnému zranění to byla bolestivá výhra.

6. kolo:
sobota 28. září 2013 od 16.30 hodin
Bratčice – Červené Janovice 1:2 (1:1)

Mistrovské utkání Bratčice - Červené Janovice 1:2 (1:1). Foto: Jana VyčítalováJako první se do střelecké listiny zapsal už v 9. minutě domácí tým, konkrétně M. Kaňka, jenž zůstal při rohovém kopu trestuhodně volný v okolí penaltového puntíku.

Hosté se však z brzkého vedení protivníka nesesypali, vytvořili se nadějné šance, a naopak nějaké přečkali bez úhony, ale i díky výborně chytajícímu bratčickému brankáři J. Vaňkovi se gólově prosadil až Z. Schneiderwind, kterého v 42. minutě poslal do brejku P. Holý.

Ve vyrovnaném utkání bylo s přibývajícími minutami jasné, že případné výhře se hodně přiblíží ten celek, kterému se podaří dřív vstřelit další branku. Na ty stále mají v Červených Janovicích kanonýra R. Vavřinu, který se v 82. minutě z otočky pohotově prosadil po další gólové přihrávce P. Holého.

Autor rozhodující trefy však neprožíval zrovna šťastný závěr utkání, protože s blížícím se naplněním řádné hrací doby utrpěl v hlavičkovém souboji s V. Říhou zlomeninu nosu, což se nedalo přeslechnout ani přehlédnout, a měl před sebou cestu do čáslavské nemocnice.

Ještě předtím si ale počkal na vítězný konec zápasu, v němž jeho spoluhráči J. Červinka nebo Z. Schneiderwind dokonce ještě mohli výhru svého mužstva navýšit, ale proti byl brankář J. Vaněk a následně i tyč.

Červenojanovické mužstvo tak udělalo na dálku radost také oslavenci a bývalému výbornému gólmanovi L. Kacafírkovi, který ve stejný den oslavil jubilejní padesáté narozeniny.

A slavil i trenér S. Daněk, a to hned po utkání v kabině, když vítězství zapil panákem rumu. Sotva polkl, hned přidal i jednu ze svých dalších vtipných poznámek. „Chvílemi jsem si myslel, že tady spíš přistanou ufoni, než že dáte gól,“ usmíval se.

Navíc ještě okomentoval přítomnost obou synů pravého obránce L. Hájka, kteří si pro sledování druhého poločasu vybrali lavičku hned vedle hostující střídačky. „Je dobře, že jste tady byli, aspoň jsem nemluvil sprostě,“ podotkl Stanislav Daněk.

Na závěr je také potřeba napsat, že zápas velmi dobře odpískal rozhodčí V. Müller. Vyvaroval se chyb a hráče držel na uzdě včasným udělením žlutých karet. Naopak hodně shovívavý byl v závěru k zápasu k již napomínanému J. Havránkovi z Bratčic, který si přinejmenším o druhou žlutou kartu koledoval sprostým výrazem (za úplně stejný se chvíli předtím žlutilo před očima Z. Schneiderwindovi) a následným mrštěním míče o zem. Zůstalo ovšem jen u domluvy.

Samotnému utkání předcházelo dodatečné předání ceny za druhé místo v premiérovém ročníku Janovické trefovačky, tipovací soutěže na klubovém webu červenojanovických fotbalistů, a sice bratčickému hráči V. Ronovskému. Více ZDE.

Pozápasové dozvuky

R. Vavřina se kvůli zlomenému nosu musel v pondělí 30. září v Krajské nemocnici v Pardubicích podrobit chirurgickému zákroku v celkové narkóze. Hned druhý den byl propuštěn do domácího léčení a nechal se exkluzivně vyfotografovat pro klubový web červenojanovickcých fotbalistů.

„Radku, přejeme ti, ať tě to moc nebolí, ať se co nejdřív uzdravíš a vrátíš se do sestavy," vzkázal marodovi za všechny spoluháče, funkcionáře i fanoušky Luboš Hájek.

Červenojanovický fotbalista a předseda oddílu kopané Radek Vavřina den po operaci zlomeného nosu. Foto: Monika Smejkalová

Branky: 9. M. Kaňka - 42. Z. Schneiderwind, 82. R. Vavřina. Rozhodčí: V. Müller (Čáslav).

Č. Janovice: M. Valenta - L. Hájek, V. Bouma, T. Dvořák, B. Laudát - L. Červinka, D. Uher, P. Holý, R. Vavřina - J. Víta, Z. Schneiderwind. Střídali: J. Červinka, T. Filip. Trenér: S. Daněk.

Příští zápas: Č. Janovice - Paběnice B (neděle 6. října od 16 hodin).

Další výsledky 6. kola III. třídy: Chotusice - Kluky 3:0, Záboří n. L. - Hlízov 5:1, Žleby - Bílé Podolí B 1:0, Křesetice - Tupadly B 0:3, Sedlec B - Zruč n. S. B 1:0, Paběnice B - Suchdol B 0:2. (lh)