Z hrdiny se po dvou týdnech proti Miskovicím stal spalovač šancí

5. 4. 2014

Po výprasku z minulého kola na Kaňku mělo červenojanovické béčko co napravovat, jenže na jeho hřiště nemířil snadný soupeř. Miskovice okupují horní polovinu tabulky a přijely si pro tři body.

16. kolo:
sobota 5. dubna 2014 od 16.30 hodin
Červené Janovice B - Miskovice 0:3 (0:1)

Mistrovské utkání Červené Janovice B - Miskovice 0:3 (0:1). Foto: Jana VyčítalováJanovická rezerva dávala složitě do kupy základní jedenáctku. Při absenci zraněného M. Sýkory (přetržená achilovka) a pracovně vytížených I. Hájka, V. Zdeňka a T. Filipa zaujali svá místa v sestavě hráči áčka B. Laudát, F. Zoufalý a T. Dvořák i na poslední chvíli povolaný L. Menšík.

Úvod utkání nesl trochu jiné parametry, než na které byli příznivci domácího celku doposud zvyklí. Červenojanovičtí si hned v úvodu vypracovali zajímavou šanci: po centru ze strany se ve skrumáži hráčů odrazil míč od T. Kropáčka a miskovický brankář měl plné ruce práce. Hosté hrozili především po akcích z pravé strany, k vážnějšímu ohrožení se však nedostávali.

Titul „spalovače šancí" si v tomto duelu vysloužil T. Kropáček, který před čtrnácti dny zařídil „bodlem“ svému týmu vůbec první výhru v sezoně. Například po průniku a následném centru B. Laudáta zakončoval na hranici malého vápna, míč však zablokoval miskovický obránce. Ovšem „hvězdné“ chvíle červenojanovického záložníka ještě měly přijít…

V druhé polovině poločasu se výrazněji osmělily i Miskovice: výlet jednoho z obránců skončil střetem s brankářem J. Hájkem - po penaltě volající kolektiv se však nedočkal, píšťalka hlavního rozhodčího J. Špičáka zůstala němá, stejně jako o několik okamžiků dříve, kdy byl ve vápně na opačné straně hřiště atakovaný V. Menšík. Čekání na gól ukončili hosté v 40. minutě: nikým nehlídaný P. Podolák využil rohového kopu a jeho tým mohl odejít do kabiny na poločasovou pauzu spokojenější.

Druhá půle se nesla v podobném duchu jako ta první. Velké množství míčů domácí mužstvo získávalo díky bojovnosti záložníků L. Menšíka, D. Dvořáka a F. Zoufalého. Většinu nákopů na útočníky i přes jejich maximální snahu však zastavovali urostlí obránci soupeře.

Právě po jednom z vybojovaných balonů a následné precizní přihrávce od V. Menšíka postupoval na bránu T. Kropáček, u míče však byl dřív hostující gólman. O pár minut později to byla akce jak přes kopírák, tentokrát po kombinaci ve středu hřiště, a opět se stejným výsledkem. Do třetice se už T. Kropáček po přihrávce V. Menšíka k zakončení dostal, ovšem vůbec netrefil bránu. Podobně dopadly i další příležitosti domácích: O. Menšík ve finální fázi nepřešel přes posledního obránce a střely D. Dvořáka a F. Zoufalého kýžené vyrovnání také nepřinesly.

Na druhé straně hrací plochy se nejdříve blýskl skvělým zákrokem J. Hájek, o chvíli později ale už proti dvěma osamoceným protihráčům neměl šanci a J. Chvála se nemýlil. V závěru utkání T. Kropáček neuhlídal J. Bohouňovského a ten tak uzavřel konečné skóre.

Z překvapivě vyrovnaného souboje si nakonec všechny body odvezly Miskovice. Červenojanovičtí fotbalisté se pak v kabině shodli na tom, že jim jednoznačně chybí střelec, který by některou z vypracovaných šancí proměnil.

Pozápasové dozvuky

Velmi bolestivá modřina jako následek jednoho ze soubojů přinutila brankáře J. Hájka, aby po víkendu navštívil lékařku. Ta mu diagnostikovala vlasovou zlomeninu pravé lýtkové kosti a doporučila mu nehrát šest týdnů fotbal. Vidím to tak na čtyři," pousmál se zraněný Josef Hájek, jehož sádrový obvaz naštěstí minul a má jen naordinovaný klidový režim.

Branky: 40. P. Podolák, 84. J. Chvála, 89. J. Bohouňovský. Rozhodčí: J. Špičák (Čáslav).

Č. Janovice B: J. Hájek - T. Vomela, J. Laudát, T. Dvořák, B. Laudát - T. Kropáček, D. Dvořák, L. Menšík, F. Zoufalý - V. Menšík, O. Menšík. Střídali: T. Filip. Mužstvo vedl: O. Menšík.

Příští zápas: Malín B - Č. Janovice B (neděle 13. dubna od 16.30 hodin).

Další výsledky 16. kola IV. třídy, sk. B: Rataje n. S. - Křesetice B 2:1, Suchdol C - Kaňk B 5:1, Kačina - Malín B 3:0, Kácov B - Nepoměřice 2:2, Soběšín - Malešov B 1:2, Zbraslavice B - Nové Dvory B 3:0. (tk)