O motivaci ve fotbalovém derby Červených Janovic a Paběnic není nikdy nouze, zvláště když se tentokrát hrálo v našlapané tabulce o důležité body v boji o záchranu. A hrající trenér J. Víta přidal i něco navíc.

20. kolo:
neděle 4. května 2014 od 17 hodin
Paběnice B – Červené Janovice 1:2 (1:2)

Mistrovské utkání Paběnice B - Červené Janovice 1:2 (1:2). Foto: Luboš HájekČervenojanovický kouč totiž svým svěřencům a zároveň spoluhráčům slíbil sud piva, pokud se v Paběnicích zvítězí. Sám se pak musel vzhledem k několika absencím v sestavě postavit do středu zálohy.

Svůj cíl začali hosté naplňovat překvapivě velmi rychle. Díky hbitému útočníkovi R. Menšíkovi už před uplynutím úvodní čtvrthodiny zápasu vedli o dvě branky - nejdříve ve 4. minutě proměnil gólovou přihrávku T. Menšíka a v 13. minutě rozvlnil síť z přímého kopu po faulu na něj samotného. A to ho ještě mezitím jednou vychytal vyběhnuvší gólman M. Moc.

Skvělý vstup Červených Janovic do utkání však přibrzdilo svalové zranění právě R. Menšíka, který musel střídat. Paběnický tým pak začal velmi dobře kombinovat a podnikal nebezpečné výpady do soupeřovy obrany. Po jednom z nich měl gól na noze M. Novák, ovšem místo umístěné střely kousek za malým vápnem upřednostnil razanci a vysoko bránu přestřelil. Domácí celek se tak snížení skóre dočkal až v 43. minutě, kdy odražený míč uklidil mezi tyče osamocený M. Votava.

Takzvaná trefa do šatny však červenojanovický kolektiv nijak nepoznamenala. Hosté se i po změně stran soustředili na pozornou obranu a rychlé brejky, při kterých plnil hlavní roli ofenzivně laděný J. Červinka. Paběnická rezerva posílená o hráče áčka se sice snažila s výsledkem něco udělat, ovšem kromě jedné nastřelené tyče a několika závarů či pár trestných kopů na hranici šestnáctky nic kloudného nevymyslela.

Bojovní hosté se tak po závěrečném hvizdu velmi dobrého rozhodčího R. Pařeza radovali z možná trochu překvapivého vítězství. „Vůbec mě netěší, že jsme první jarní body z venku získali zrovna v Paběnicích,“ řekl ironicky červenojanovický hrající trenér Josef Víta a z peněženky vyndal tisícovku jako závdavek na sud piva, na který dojde v červnu v rámci rozlučky se sezonou.

Branky: 43. M. Votava - 4. a 13. R. Menšík. Rozhodčí: R. Pařez (Suchdol).

Č. Janovice: M. Valenta - L. Hájek, V. Bouma, T. Dvořák, L. Červinka - J. Červinka, T. Menšík, J. Víta, R. Vavřina, L. Menšík - R. Menšík. Střídali: F. Zoufalý, I. Hájek. Trenér: J. Víta.

Příští zápas: Č. Janovice - Žleby (sobota 10. května od 17 hodin).

Další výsledky 20. kola III. třídy: Křesetice - Bílé Podolí B 1:3, Žleby - Suchdol B 2:3, Bratčice - Hlízov 3:2, Záboří n. L. - Zruč n. S. B 3:2, Chotusice - Tupadly B 9:0, Sedlec B - Kluky 1:3. (lh)