Zbytečné vyloučení vyvolalo hodně emocí i větší klid pro Rataje

7. 6. 2014

Nečekanou sérii výher červenojanovické rezervy chtěly v předposledním kole utnout Rataje nad Sázavou, které sice po většinu sezony vévodily tabulce, ale vinou nevyrovnaných jarních výsledků je přeskočil Kácov B.

25. kolo:
sobota 7. června 2014 od 17 hodin
Červené Janovice B - Rataje nad Sázavou 0:2 (0:1)

Mistrovské utkání Červené Janovice B - Rataje nad Sázavou 0:2 (0:1). Foto: Jana VyčítalováDomácí mužstvo mělo v úmyslu navázat na podařené výkony z předchozích utkání a minimálně v prvním poločase, kdy bylo ratajskému celku rovnocenným soupeřem, se mu to podařilo.

Horké počasí hře neprospívalo, a tak se hosté uchýlili k dlouhým nákopům za obranu. Ty však většinou končily v autu, nebo je pokryli červenojanovičtí hráči, kteří kromě úvodních minut po chybách v rozehrávce nemuseli dlouho řešit vážnější situace.

Naopak sami hrozili už tradičně rychlými brejky po stranách, kdy T. Menšík a T. Kropáček zásobovali své spoluhráče zajímavými míči. Největší šance I. Hájka se však neujala, a tak do vedení šli hosté: ve 30. minutě zahrávali P. Jelínkem trestný kop z 25 metrů a míč po nepříjemném odskoku skončil až za zády bezmocného R. Houdka.

Domácí nehodili flintu do žita a prakticky hned po obdržené brance se po kombinaci mezi T. Kropáčkem a V. Menšíkem objevil ve výhodné pozici druhý jmenovaný, mířil však vedle. Do šaten tak šli spokojenější hosté.

Do druhého poločasu nahradil V. Menšíka v sestavě domácích R. Menšík, jenže než se poprvé mohl dotknout míče, tak už Rataje vedly o dva góly: střela P. Staňka zpoza vápna zapadla v 51. minutě přesně k tyči. Domácí většinu svých útočných akcí táhli po změně stran po levé straně právě přes R. Menšíka, který protivníkovu obranu několikrát notně provětral. Skončil s tím ovšem v 75. minutě, kdy se nechal po zbytečném faulu vyloučit.

Tento moment vyvolal na obou stranách spoustu emocí, a tak se na hřišti v následujících minutách lehce přiostřilo. Červené Janovice v deseti nebyly rovnocenným soupeřem, a tak se utkání v podstatě už jen dohrávalo. „Zápas měl snad úplně všechno, chyběla už jen penalta," poznamenal červenojanovický záložník T. Menšík.

Hosté si tři body odvezli oprávněně, zlepšené výkony domácí rezervy však nezůstaly opomenuty ani mezi fanoušky, kteří její hru hlavně v prvním poločase ocenili.

Pozápasové dozvuky

Vyloučený R. Menšík z Červených Janovic dostal od disciplinární komise Okresního fotbalového svazu Kutná Hora dvouzápasový nepodmíněný trest za podražení soupeře zezadu v nepřerušené hře.

Branky:
30. P. Jelínek, 51. P. Staněk. Rozhodčí: O. Jonáš (Polipsy).

Č. Janovice B: R. Houdek - L. Červinka, J. Švorc, V. Zdeněk, J. Červinka - T. Kropáček, D. Dvořák, I. Hájek, T. Menšík - V. Menšík, O. Menšík. Střídali: R. Menšík, M. Liberský, R. Mutl. Mužstvo vedl: O. Menšík.

Příští zápas: N. Dvory B - Č. Janovice B (sobota 14. června od 17 hodin).

Další výsledky 25. kola IV. třídy, sk. B: Suchdol C - Zbraslavice B 0:5, Kačina - Nové Dvory B 2:3, Kácov B - Křesetice B 7:4, Soběšín - Kaňk B 3:0, Nepoměřice - Malín B 1:1, Malešov B - Miskovice 2:1. (tk)