Zní to jako science fiction: šestigólová výhra nad Soběšínem

3. 5. 2014

Šanci na druhé vítězství v sezoně vycítili fotbalisté červenojanovické rezervy před domácím utkáním se Soběšínem. V první fázi však museli vyřešit, kdo vůbec nastoupí. Nakonec přišli vypomohli áčka.

20. kolo:
sobota 3. května 2014 od 17 hodin
Červené Janovice B – Soběšín 6:0 (3:0)

Mistrovské utkání Červené Janovice B – Soběšín 6:0 (3:0). Foto: Josef HájekHned od úvodu zápasu bylo znát, že domácí tým touží po tříbodovém zisku. První velká příležitost na sebe nenechala dlouho čekat a útočník R. Menšík zblízka prověřil pozornost hostujícího gólmana. V dalších šancích se objevili V. Zdeněk, který trefil tyč, a R. Mutl, který z malého vápna přestřelil bránu. Ten se polepšil ve 14. minutě, kdy míč doslova naservíroval I. Hájkovi, pro něhož už nebyl problém zacílit do prázdné svatyně. Ani autor úvodní branky však nezůstal pozadu s gólovou asistencí a o necelých deset minut později vyzval ke skórování R. Menšíka.

Zanedlouho mohlo být v Červených Janovicích ještě veseleji, protože se po faulu na T. Dvořáka kopala penalta. Na ty se v předchozích dvou duelech s Nepoměřicemi a malešovskou rezervou specializoval jejich úspěšný exekutor D. Dvořák, ovšem do třetice mu nebylo přáno.

Neproměněný pokutový kop jako by domácí mužstvo přibrzdil v rozletu. Hosté toho využili k převzetí aktivity a zavřeli soupeře na jeho vlastní polovině. Kopali několik rohů, proložili to trestňáky, ale brankář J. Hájek, který se vrátil mezi tyče po vlasové zlomenině pravé lýtkové kosti, stále držel čisté konto. Byli to naopak jeho spoluhráči, kteří ještě do poločasové přestávky potřetí udeřili. Konkrétně I. Hájek opět předložil další gólovou přihrávku R. Menšíkovi.

Tříbrankový náskok dovolil červenojanovickému mužstvu luxus v podobě nevídaného pětinásobného střídání. Než si nová sestava takzvaně sedla, nějakou dobu to trvalo, a tak jí přestávala vycházet kombinace a dostávala se pod tlak. Náhradní brankář R. Houdek měl plné ruce práce a jednou mu pomohla dobře postavená tyč.

Pak se už opakoval scénář z první půle: domácí kolektiv přečkal nápor protivníka bez úhony a sám zasadil „smrtící“ úder - dvakrát se trefil šestnáctiletý benjamínek V. Menšík, a co se týká produktivity, svůj povedený zápas završil druhým gólem téměř pětačtyřicetiletý I. Hájek, který byl v červenojanovickém dresu nejstarším hráčem.

Vítězové utkání si tak vychutnali radost z jejich pohledu z výjimečně vysoké výhry, avšak za týden to může být všechno úplně obráceně, neboť zavítají na hřiště silné kácovské rezervy, druhého týmu tabulky.

Pozápasové dozvuky

Sportovně-technická komise Okresního fotbalového svazu v Kutné Hoře ve středu 7. května kontumovala utkání ve prospěch červenojanovického mužstva z důvodu neoprávněného startu soběšínského fotbalisty Vladimíra Vlasáka. Ten nastoupil, ačkoliv mu ještě nevypršel třízápasový distanc od disciplinární komise. Oddíl byl potrestán pokutou ve výši 500 korun za vyhlášení kotumačního výsledku, skóre dosažené na hřišti zůstalo nezměněno a samotný hráč má nadále zastavenou sportovní činnost do vyřešení případu disciplinární komisí.

Konečný verdikt disciplinární komise zazněl ve středu 14. května: za neoprávněný start hráče byla Vladimíru Vlasákovi zastavena závodní činnosti na tři měsíce nepodmíněně, po stejně dlouhou dobu nesmí Jan Zámostný vykonávat funkci vedoucího mužstva a klub navíc dostal další pokutu ve výši 2000 korun.

Branky:
14. I. Hájek, 23. R. Menšík, 43. R. Menšík, 82. V. Menšík, 84. I. Hájek, 89. V. Menšík. Rozhodčí: J. Horský (Velká Paseka).

Č. Janovice B: J. Hájek - T. Vomela, J. Laudát, T. Dvořák, D. Uher - J. Červinka, D. Dvořák, I. Hájek, V. Zdeněk - R. Menšík, R. Mutl. Střidali: R. Houdek, V. Menšík, O. Menšík, L. Červinka, M. Liberský. Mužstvo vedl: O. Menšík.

Příští zápas: Kácov B - Č. Janovice (neděle 11. května od 17 hodin).

Další výsledky 20. kola IV. třídy, sk. B: Nové Dvory B - Malín B 1:3, Rataje n. S. - Nepoměřice 4:3, Suchdol C - Malešov B 2:2, Kačina - Kácov B 0:7, Zbraslavice B - Kaňk B 4:2, Křesetice B - Miskovice 1:2. (jh, lh)